کد خبر : 1584
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - ۰:۵۱

پیگیری سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند جهت حل مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان گتوند

پیگیری سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند جهت حل مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان گتوند

‍ مشکلات حوزه کشاورزی گتوند روی میز کار مدیر کل جهاد کشاورزی خوزستان. به درخواست نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جلسه پیگیری مصوبات کشاورزی شهرستان گتوند از مهندس چنگلوائی مدیرکل محترم جهاد کشاورزی خوزستان در دفتر ایشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار ، مدیر جهاد کشاورزی و بعضی از اعضاء کارگروه کشاورزی نهاد

‍ مشکلات حوزه کشاورزی گتوند روی میز کار مدیر کل جهاد کشاورزی خوزستان.

به درخواست نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جلسه پیگیری مصوبات کشاورزی شهرستان گتوند از مهندس چنگلوائی مدیرکل محترم جهاد کشاورزی خوزستان در دفتر ایشان برگزار شد.
در این جلسه فرماندار ، مدیر جهاد کشاورزی و بعضی از اعضاء کارگروه کشاورزی نهاد نماینده مردم گتوند و مدیران حوزه کشاورزی استان در جلسه حضور داشتند.

گیلانی در این جلسه اظهار داشت : نکته اول این است که مصوبات جلسه مشترک جهاد کشاورزی استان و شهرستان گتوند که در اواخر سال ۱۳۹۵ در جهاد گتوند برگزار شد آنها اجرایی شوند و چنانچه تاکنون مصوباتی‌ از آنها اجراء نشده اند و یا در حال اجراء میباشند را طی گزارشی جهاد استان اعلام کند.

گیلانی افزود : از مهندس چنگلوائی انتظار دارم مصوبه ای که تاکنون اجرایی نشده دستور به تحقق آن دهید.

نکته سوم سهم گتوند از طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری که طبق مصوبه جلسه قبل مشخص شد (۱۲ هزار هکتار) به گتوند اختصاص یابد.

نکته چهارمی که گیلانی گفت: پادگان شهید باغبانی میباشد که درسفر استاندار به شهرستان گتوند توافق شد که پادگان به مجتمع کشاورزی تبدیل شود و مستقیما به سهامداران قبلی و سرمایه گذاران جدید بومی واگذار شود.
مهندس خدری فرماندار گتوند در این جلسه چند مشکل اساسی را که در سفر استاندار و مدیران جهاد و کشاورزی خوزستان که به تصویب رسید بودند بشرح زیر بیان کرد.

_ رفع مشکل زمینهای کایدان و حمایت از تشکیل تعاونی برای اعضاء

_ جلوگیری از واگذاری پادگان شهید باغبانی به شرکت جهاد نصر میثاق

_ رفع مشکل فرسودگی کانالهاو زه کشها

_ و رفع مشکل مجتمع دو پیران از مهمترین مشکلاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

در این جلسه چنگلوایی مقرر کرد و قول داد :

در فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری به گتوند سهم خوبی اختصاص خواهیم داد.

در بحث پادگان شهید باغبانی اولویت اول با متقاضیان بومی شهرستان گتوند است و جهاد نصر میثاق تعاونی خصوصی میباشد باید هر اقدامی را با اجازه مسئولین محلی انجام دهد.

در خصوص زمینهای کایدان اگر واقعا سرمایه گذار میتواند این طرح را به سرانجام برساند ما حاضریم حتی در تحقق این امر به او هم کمک کنیم.

در خصوص واگذاری مجتمع دو پیران به دامداران ساکن آن روستا اگر مایل به دریافت آن هستند ما طی دو هفته آن را تعیین و تکلیف خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه به وضعیت نا مناسب بیشه زار های منطقه پرداخته شد که نماینده مردم عمدتا وضعیت نابسامان را حفاظت نکردن از آنها دانست و تاکید کرد اگر این وضع ادامه داشته باشد دیگر نمیتوان هیچ کاری برای نجات بیشه انجام داد و حتما با کار کارشناسی باید این مشکل حل شود و آن به ثبت ملی برسد تا مستقیم یک ردیف بودجه برایش مشخص شود.

لازم بذکر است در این جلسه از مشکلات قیمت پائین خرید شیر ، زدن دفتر شیلات در گتوند طبق مصوبه جلسه با آقای خون میرزایی ، قیمت بالای آب بهای کشاورزی و وامهای بانک سینا مطرح گردید که آقای چنگلوایی این مشکلات را دستور به رسیدگی داد.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.