آخرین خبرها

الباجی در دیدار با اردکانیان : طرح های انتقال آب عامل ریزگردها و نابودی کشاورزی و محیط زیست خوزستان است

بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۶ دیماه ، مهندس الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای در دیدار با وزیر نیرو ضمن بیان گزارش مبسوطی از وضعیت محیط زیست و کشاورزی خوزستان ضمن نابخردانه توصیف کردن تئوری واهی وجود آب مازاد در خوزستان، تداوم و اصرار بر اجرای طرح های انتقال اب سرشاخه های کارون و دز را عامل نابودی کشاورزی و محیط زیست خوزستان برشمرد و گفت : با کاهش آورده کارون از رهگذر اجرای طرح های انتقال اب و سدسازی های غیر کارشناسی شاهد شکل گیری ۷ کانون اصلی ریزگردها در شرق و غرب اهواز و نابودی کشاورزی و خشک شدن بخش های وسیعی از هور العظیم و تالاب بین المللی شادگان هستیم.

الباجی افزود : آقای اردکانیان ، شما با وعده حل مشکل آب و محیط زیست خوزستان موفق به جلب رای اعتماد نمایندگان مجلس شده اید اما امروز برخلاف آن تعهدها شاهد استارت خوردن طرح آبرسانی ونک برای باغات پسته رفسنجان و سخن گفتن از وجود آب مازاد در حوضه آبریز کارون هستیم. بدون تردید ما بعنوان نماینده مردم در مقابل پایمال شدن حقوق موکلین خود سکوت نخواهیم کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان به موضوع حقابه کشاورزان پایین دست کارون و کرخه از جمله شهرستان های اهواز ، کارون ، باوی و حمیدیه اشاره و خواهان تبدیل آن از موقت به دائم بویژه در فصل تابستان شد و همچنین تامین آب مورد نیاز فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری را یک ضرورت جدی دانست.

در ادامه جلسه اردکانیان ضمن تاکید بر لزوم رعایت حقوق ابی مردم خوزستان باتوجه به وعده های دولت و شخص رییس جمهور ،تامین حقآبه کشاورزان و تالاب های استان را لازمه توسعه خوزستان و مقابله با پدیده ریزگردها برشمرد و در پایان دستور تبدیل قرارداد تامین حق آبه کشاورزان خوزستانی از موقت به دائم را صادر کرد.

 

 

منبع نوشته:کانال رسمی جواد کاظم نسب نماینده مردم شریف اهواز،باوی،حمیدیه و کارون درمجلس شورای اسلامی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.