آخرین خبرها

ناصری‌نژاد در کنگره بزرگداشت شیخ هاشم کعبی :هدف از برگزاری این کنگره تبیین جنبه های مغفول تاریخ و فرهنگ این شهر است که در سطح منطقه حرف برای گفتن دارد/ شیخ هاشم دورقی از علمای حامی جهاد با روس بود

ناصری‌نژاد در کنگره بزرگداشت شیخ هاشم کعبی :هدف از برگزاری این کنگره تبیین جنبه های مغفول تاریخ و فرهنگ این شهر است که در سطح منطقه حرف برای گفتن دارد/ شیخ هاشم دورقی از علمای حامی جهاد با روس بود

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد امروز در کنگره شیخ هاشم کعبی در شادگان اظهار داشت: هدف از این کنگره تبیین تاریخ منطقه، بزرگان علمی و ادبی منطقه است همچنین ما از تمام مسئولان مربوطه استانی می‌خواهیم که بیشتر به معرفی این بزرگان بپردازند.

وی با بیان اینکه معرفی بزرگان ادب و علم استان در معادلات استانی تاثیرگذار هستند، افزود: برخی‌ها می‌خواهند تاریخ را منحرف کنند پس می‌توان با معرفی این شخصیت‌ها توطئه‌های فرهنگی دشمن را نقش برآب کرد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اشخاصی را که در عالم تشیع خوش درخشیدند نمی‌توان انکار کرد و شواهد مبرهنی برای تاریخ هستند، از جمله علمایی که جهاد با روس را در سالیان پیش حمایت کرد شیخ هاشم کعبی دورقی بود و این مسئله مهم تاریخی است که باید مطرح شود.

وی با بیان اینکه از دیرباز مردم خوزستان جلو دار تاخت و تاز و بیرون راندن دشمنان خارجی بودند تصریح کرد: مردم خوزستان در تمام تاریخ حب و علاقه خودمان را به وطن نشان داده‌اند.

عضو کمیسیون قضائی مجلس تاکید کرد: تنها گله ما از وجود تبعیض‌ها در عدم استفاده و بکارگیری از جوانان و نخبگان استان است و اگر کسی قصد کند که در ولایت‌مداری ما شبهه ایجاد کند تاریخ این منطقه پاسخگوی او خواهد بود.

وی درباره وضعیت اسف بار رودخانه شهرستان شادگان در خطاب به خبرنگاران گفت: شما خبرنگارانی که درحال فیلم‌برداری هستید از رودخانه تشنه شادگان نیز فیلم‌برداری کنید و وضع اسف بار این رودخانه را به تصویر بکشید.

ناصری‌نژاد ادامه داد: آقای استاندار، دولت در زمینه مهار ریزگرد نسبتا موفق عمل کرده است اما چرا در زمینه کشاورزی و رساندن آب به کشاورزان شادگانی بی اهمیت است؟

وی تصریح کرد: تلاش کنید که آب به شادگانی که محصول کشت کرده‌اند برسد و اگر قرار بر رساندن آب نیست معوض کشت کشاورزان را لااقل پرداخت کنید مطرح کردن تاریخ گذشتگان ضروری است اما آنچه که ضروری‌تر است حفظ جامعه و تاریخ امروز است.

 

منبع نوشته:کانال خبری نماینده محترم شادگان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.