آخرین خبرها

 نشست شورای راهبردی ستاد جوانان استان

 نشست شورای راهبردی ستاد جوانان استان

اهواز- شورای راهبردی جوانان ستاد جوانان دکتر روحانی در نشستی با دکتر ساری نماینده مردم اهواز، کارون،باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی به بیان مسائل و مشکلات جوانان پرداختند.

در این نشست جوانان از عدم حمایت از طرح دستیار جوان یا مشاور جوان و کم کاری دستگاهها و استانداری در بکارگیری جوانان در این طرح گله مند بودند.

مجتبی حاجتی یکی از جوانان حاضر در جلسه ضمن ارائه تحلیلی از تفاوت نگاه اصلاح طلبی و اصولگرایی نسبت به سبد رای و پایگاه اجتماعی رای و لزوم تقویت استعدادهای جوانان بخصوص در مقوله تحزب و تاکید بر تقویب احزاب اصلاح طلب گفت: عدم توجه دکتر ساری به کارگروههای ایجاد شده و مغفول ماندن طرح کارگروهها ابزارهای کنشگری و شکوفایی استعدادهای جوانان را به حداقل رسانده است.

در ادامه جلسه شکرالله کلاه کج گفت: جوانان باید آخرین گروهی باشند که ناامید میشوند. یکی از دلایل اتفاقات اخیر در کشور را ناامیدی جوانان دانست و پیگیری و مشخص شدن وضعیت دانشجویان بازداشت شده را درخواست کرد.

پیگیری اتحادیه های دانشجویی از جمله مطالبات شورای راهبردی ستاد جوانان استان بود که با دکتر ساری درمیان گذاشته شد.

دکتر ساری ضمن تشکر از حاضرین در جلسه؛ نگاه جوانان به مسائل روز کشور و استان را قابل تحسین دانست.

ایشان افزود: پیگیری مطالبات به حق جوانان را وظیفه خود می دانم و با تمام توان در جهت رفع دغدغه های مختلف جوانان که مهمترین آنها ، وضعیت معیشتی و اشتغال است، اقدام خواهم کرد.

نماینده مردم اهواز،کارون،باوی و حمیدیه گفت: وضعیت کشور از نظر اقتصادی را میتوان با استفاده از جوانان خلاق ، این ثروت عظیم انسانی به قله سربلندی رهنمود کرد.

ساری با تاکید بر لزوم حرکت و تمرکز دولت و مجلس بر اشتغال، استان خوزستان را دارای ظرفیتهای بلقوه ارزیابی کرد و گفت: ما در استان ظرفیت های خوبی مانند؛ کشاورزی، دامپروری، صنعت و فناوری داریم که با یک برنامه ریزی مشترک میتوان به اشتغال پایدار دست یافت. البته مشکلاتی در مسیر ما وجود دارد اما این موانع نباید ما را از اهدافمان دور سازد.

وی وضعیت اقتصادی را نیازمند اجرای تفکر و ارائه برنامه دانست و گفت: درحال‌ حاضر اقتصاد به سرمایه‌‌ گذاری های جدید نیاز دارد که مستلزم فضای کسب و کار مناسب و شبکه توزیع منابع کارا است، ضمن اینکه بانک‌ها باید بتوانند منابع مردم را به‌ گونه‌ای ساماندهی کنند که صرف سرمایه‌گذاری مولد در کشور شود.
ساری ابراز امیدواری کرد که با تکرار جلسات با جوانان و فعالتر شدن کارگروههای جوانان از مشورت و راهبردهای پیشنهادی آنان استفاده لازم بعمل آید.

 

 

منبع نوشته:کانال رسمی دکتر علی ساری ‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎نماینده مردم اهواز،حمیدیه،باوی و کارون در مجلس شورای اسلامی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.