آخرین خبرها

 نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس: تیم اقتصادی خوزستان خوب عمل نمیکند/معاون اقتصادی استاندارپزشک است

 نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس: تیم اقتصادی خوزستان خوب عمل نمیکند/معاون اقتصادی استاندارپزشک است

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با انتقاد از تیم اقتصادی استان خوزستان گفت: بی شک تا زمانی که معاون اقتصادی استاندار یک پزشک است؛ در این بخش نباید انتظار پیشرفت داشته باشیم.

هدایت الـه خادمی ظهر امروز شنبه در نشست مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اعضای مجمع نمایندگان این استان اظهار کرد: متاسفانه وضعیت خوزستان در بخش منابع و نیروی انسانی قابل مقایسه با هیچ استانی نیست.

وی افزود: در این زمان سهمی در تولید و اقتصاد کشور نداریم؛ بی توجهی ها و عدم پیگیری ها وضعیت اقتصادی استان را به ورطه تاریکی فرو برده است؛ توسعه در سایر استان ها تنها به دلیل وجود مدیران دلسوز و دارای تخصص انجام گرفته است.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس با اشاره به عدم توسعه یافتگی استان خوزستان تصریح کرد: تبریز شهری بدون متکدی شد، اصفهان و کرمان توسعه پیدا کردند؛ اما خوزستان در جایگاه چندین سال پیش خود مانده است. این اتفاق نیز بر عهده آب، خاک و هوا یا جغرافیای زیبای آن نبوده بلکه به دلیل بی هدفی مسئولان این استان بوده است.

خادمی با بیان اینکه مسئولان ملی نیز برای خوزستان کم کاری کرده اند، گفت: زمانی سهمی در دولت ها داشتیم ولی قدمی برای خوزستان بر نداشتیم و اکنون هم که دیگر سهمی نداریم، دولت ها بخشی نگر شده و وزرا و معاونان رئیس جمهور به استان خودشان می رسند.

وی با انتقاد از اینکه تیم اقتصادی استان خوزستان خوب عمل نکرد، افزود: معاون اقتصادی استانداری پزشک است؛ بی شک در صورتی که شایسته سالاری در سیستم وجود نداشته باشد، اتفاق خاصی رخ نمی دهد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس ادامه داد: اقتصاد ایران مریض است و فساد مثل موریانه به اقتصاد کشور ضربه زده، در این شرایط نباید انتظار توزیع عادلانه ثروت ملی را داشت. چند میلیون بشکه نفت در خوزستان تولید می شود ولی از ارزش افزوده آن سهمی نداریم و به فروشنده نهایی تعلق می گیرد.

خادمی با اشاره به اینکه ما در کشور زیپ، دکمه، بیل و کلنگ را می توانیم بسازیم پس باید واردات آن را ممنوع اعلام کنیم، گفت: دنیا اگر توسعه پیدا کرد به سمت بخش خصوصی حرکت کرده ولی دولت های ما رقیب بخش خصوصی است.

وی عنوان کرد: استان خوزستان روزی شماره یک کشور بود ولی اکنون حداقل هشت شهر محروم کشور در این استان قرار دارد؛ امیدوارم بتوانیم بخشی از این مشکلات را با همبستگی تمام مسئولان حل کرد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس در پایان با اشاره به اینکه ارزش افزوده اهدایی به ایذه و باغملک اصلا قابل قبول نیست و ظلم و تبعیض هست، گفت: هفته ای چند جوان در ایذه دست به خودکشی می زنند و ما مسئولان همینطور نشسته ایم و حالا تصادفی هم جلسه ای برگزار می کنیم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.