آخرین خبرها

پاپی زاده: صندوق بیمه کشاورزی حتی به ۱۰درصد تعهدات خود عمل نکرده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که بخش کشاورزی از حداقل حمایت در طول چهاردهه گذشته برخوردار است.

عباس پاپی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷، در خصوص بخش کشاورزی این لایحه اظهار داشت: اعتبار صندوق بیمه کشاورزی در بودجه سال آینده کاهش پیدا کرده این در حالی است صندوق بیمه کشاورزی در چهارسال گذشته حتی به ۱۰ درصد تعهدات خود عمل نکرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق بیمه کشاورزی در واقع قرارداد حقوقی بین کشاورزی و دولت است، توضیح داد: کشاورزان در ابتدای هر سال زراعی مبلغی را به صندوق بیمه کشاورزی واریز می کنند تا در مقابل آن صندوق به تعهدات خود در قبال حمایت از کشاورزان عمل کند اما از آنجایی که دولت از تامین اعتبار این صندوق شانه خالی می کند عملا کشاورزان ضرر می کنند.

نماینده مردم دزفول در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در چهارسال گذشته باید صندوق بیمه کشاورزی به ۳۰ درصد تعهدات خود عمل کند اما حتی به ۱۰ درصد تعهدات خود عمل نکرده است و این باعث شده که عملا کشاورزان در خصوص کشت برخی محصولات حاضر به ریسک نیستند.

بخش کشاورزی از حداقل حمایت در طول چهاردهه گذشته برخوردار است

وی گفت: وقتی کشاورز از کشت برخی محصولات امتناع کند در واقع به الگوی کشت آسیب وارد می شود و تنظیم بازار محصولات برهم می خورد.

پاپی زاده در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با بسته های تشویقی باید از تولید محصولات کشاورزی مراقبت کند، بیان داشت: صندوق بیمه کشاورزی از جمله طرح های تشویقی برای حمایت از کشاورزان است که متاسفانه عملکرد مناسبی ندارد و در بودجه سال آینده اعتبار آن کاهش یافته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  با توجه به وضعیت بودجه کشاورزی در لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: متاسفانه بخش کشاورزی از حداقل حمایت در طول چهار دهه گذشته برخوردار است و فضای غیر امیدوارکننده در بخش کشاورزی کشوری حاکم است./

پایان پیام

 

منبع نوشته:خبرگزاری خانه ملت

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.