آخرین خبرها

دکتر روحانی :مشکل ریزگردهای اهواز، مشکل واقعی برای مردم است؛ آلودگی تهران هم همین مشکل را برای مردم ایجاد کرده است.

دکتر روحانی :مشکل ریزگردهای اهواز، مشکل واقعی برای مردم است؛ آلودگی تهران هم همین مشکل را برای مردم ایجاد کرده است.

سخنان دکتر روحانی، در گفت‌وگوی زنده خبری شبکه یک:

مشکل ریزگردهای اهواز، مشکل واقعی برای مردم است؛ آلودگی تهران هم همین مشکل را برای مردم ایجاد کرده است. آلودگی و ریزگردها به ما اعلام می‌کند که به محیط زیست توجه کنید؛ نمی‌توان هر روز مدارس را تعطیل کرد!

در دوره انتخابات خاطرات فراموش نشدنی از بسیاری از شهرها خصوصا اهواز دارم. بسیاری از مسائل زمان‌بر است و نمی‌توانیم صدها هزار هکتار را در عرض چند ماه نهال‌کاری کنیم یا تالاب‌ها را احیا کنیم.

حتما این موضوع زمان‌بر است، البته برخی از منشا این ریزگردها خارجی است و باید وزارت خارجه و همکاری دولت‌ها باعث حل این بحران شود.

در منطقه شرق اهواز از سال گذشته نهال‌کاری شروع شده و تاکنون ۵ هزار هکتار نهال‌کاری شده و تا پایان سال هم ۳۰ هزار هکتار دیگر نهال‌کاری می‌شود. کانالی از روی کارون به این مناطق برای آب‌رسانی ایجاد کردیم و امروز یا فردا این اراضی تامین آب می‌شود.

اقداماتی در دولت‌های گذشته و دولت فعلی انجام شده، اما بودجه عظیمی نیاز است. برای اصلاح محیط زیست نیاز به پول و بودجه داریم.

برای مبارزه با ریزگرد نیازمند مالچ‌پاشی، تامین اعتبار، مرطوب سازی اراضی و غیره هستیم. در بودجه سال ۹۷ بودجه‌ای برای مبارزه با ریزگردها در نظر گرفته‌ایم.

 

نمی‌توان گفت بودجه مقابله با ریزگردها حذف شده، این بودجه باید در صحن علنی بررسی شود. به هر قیمتی که باشد بودجه مقابله با ریزگردها را تامین می‌کنیم.

من خبر ندارم که این بودجه در کمیسیون تلفیق حذف شده باشد، لذا به مردم به عنوان رئیس جمهور قول می‌دهم که بودجه مقابله با ریزگردها تامین شود.

 

 

 

منبع نوشته: کانال خبری،تحلیلی و اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.