سهراب گیلانی در بازدید از سازه تخریب شده آبشارهای شوشتر موضوع را از طریق دولت و مجلس پیگیری می کنم / بارها در این زمینه هشدار دادم اما اقدامی نشد/رئیس جمهور در این زمینه متعهد شده است

نماینده مردم شوشتر و گتوند در بازدید از سازه تخریب شده مجموعه آبشارهای شوشتر از پیگیری این موضوع از طریق دولت و مجلس خبر داد.

وی با اشاره به بی توجهی مدیریت استان به میراث فرهنگی و سازه های آبی تاریخی شوشتر گفت : در ماه های گذشته بارها در این زمینه هشدار دادیم اما اقدامی نشد ، امروز شاهد تخریب این بخش هستیم و اگر رسیدگی نشود هر از چندگاهی تخریب بخشی از این مجموعه بی نظیر جهانی را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به ثبت جهانی این مجموعه در یونسکو گفت : شخص رئیس جمهور برای حفاظت از این آثار متعهد شده است ، این تخریب قطعا از سوی یونسکو پیگیری می شود و بازتاب جهانی خواهد داشت .

وی افزود: از رئیس میراث فرهنگی کشور و استاندار انتظار دارم که سریعا به این مهم رسیدگی و تعهدات و مصوبات خود را درباره میراث فرهنگی شوشتر اجرائی کنند.

منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : مدیر سازه های آبی تاریخی شوشتر موظف به انعکاس این موضوع است ، باید سریعا گزارش کاملی از وضع موجود جهت ارائه به دولت و رسیدگی ارائه بدهند.
لازم به ذکر است خسرو نشان مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان صبح امروز توسط رئیس میراث فرهنگی کشور از سمت خود عزل شد .
این بازدید ظهر روز شنبه و با حضور فرماندار محترم و جمعی از مسئولین شهرستان شوشتر انجام شد .

منبع نوشته:کانال رسمی نماینده محترم مردم شوشتر و گتوند

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *