آخرین خبرها

مجلس با اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش موافقت کرد

نمایندگان خانه ملت مقرر کردند از ابتدای سال ۱۳۹۷ درآمدهای وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و سازمان نوسازی اختصاصی شود.
آرم وزارت آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی عصر امروز (دوشنبه، ۱۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۷ با بند الف تبصره ۹ این لایحه موافقت کردند.

در بند الف تبصره ۹ آمده است؛ به دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی با تصویب هیات امناء و پارکهای علم و فناوری اجازه داده می‌شود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال ۱۳۹۶ نسبت به أخذ تسهیلات از بانکها اقدام کنند.

همچنین نمایندگان بند ب تبصره ۹ این لایحه را با ۱۴۶ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۴ نماینده حاضر در جلسه را تصویب کردند.

گفتنی است در این بند آمده است؛ از ابتدای سال ۱۳۹۷ درآمدهای وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و سازمان نوسازی اختصاصی می‌شود.

همچنین نمایندگان با تصویب بند ج تبصره ۹ این لایحه نیز موافقت کردند که طبق این بند؛ وجوه حاصل از بازپرداخت وامهای مذکور و همچنین سایر منابع ناشی از فعالیت‌های‌ صندوق تا سقف یازده هزار و سیصد میلیارد (۱۱٫۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)ریال پس از واریز به خزانه‌داری کل واریز می شود./

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.