آخرین خبرها

ناصری نژاد در تذکر شفاهی: انتقال آب خوزستان علت اصلی بروز ریزگردها است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مجید ناصری نژاد در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، ۲۹ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت جان باختن سرنشینان هواپیمای تهران – یاسوج، در تذکر شفاهی گفت: نگرانیم در پی بارش های اخیر مسئولان دوباره بحث ریزگردها را فراموش کنند، لذا تذکر می دهم برای حل این معضل لحظه ای بیکار ننشینند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با تذکر به رئیس جمهور، وزرای جهاد و نیرو در این خصوص ادامه داد: علت اصلی ریزگرد و گرد و غبار و معضلات ناشی از آن، انتقال آب از سرشاخه های کارون و دز و کم کردن شدید حقابه خوزستان است، لذا باید برای رفع این عامل اصلی فکری کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی دو دهه درگیر بحث ریزگردها هستیم اما مسئولان معمولا به مسائل حاشیه ای آن پرداخته اند، افزود: باید برای حل معضل ریزگردها در خصوص انتقال آب از سرشاخه های کارون و دز و کم شدن شدید حقابه خوزستان فکری کرد. در واقع مشکل اصلی در بحث انتقال آب است.

وی با تاکید بر اینکه هنوز هم افرادی در دولت و خارج از دولت به دنبال اجرای پروژه های انتقال آب از این استان هستند، اظهار کرد: این پروژه ها برای کشور مشکلات عدیده ای ایجاد می کند و زنگ خطری است که دولت به آن توجهی نمی کند. اگر می خواهیم خوزستان را نجات دهیم فقط باید جلوی پروژه های انتقال آب را بگیریم. خشک کردن مزارع، خشک کردن تالاب ها و کم کردن دبی رودخانه های خوزستان، از علل و معضلات اصلی این مسئله است که باید جلوی آن را گرفت.

 

 

♨️ کانال خبری آوای عدالت

⭕️ @taghninedalat_ir

🌐 taghninedalat.ir

منبع نوشته: روابط عمومی نماینده محترم مردم شریف #شادگان در مجلس شورای اسلامی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.