آخرین خبرها

نشست ویژه مجمع نمایندگان خوزستان با رئیس مجلس ، وزرا و معاونین رئیس جمهور برای رسیدگی به بحران ریزگردها

نمایندگان خوزستان در نشست ویژه رسیدگی به بحران ریزگردها که با حضور رئیس مجلس ، وزرای جهاد کشاورزی و نیرو ، رئیس سازمان محیط زیست کشور ، رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار خوزستان برگزار شد ، به بررسی راه های برون رفت از وضعیت اسفناک فعلی استان پرداختند .

سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند در این جلسه بر اقدام سریع دستگاه های مسئول تأکید کرد و خواستار مدیریت آب برای تأمین منشاء ریزگردها و بخصوص تالاب ها و طرح ۵۵۰ هزار هکتاری شد .

وی با اشاره به کسری آب تأکید بر تأمین آب کشت بهاره و آبزی پروران نمود .

همچنین در این نشست بر ساماندهی کانون های داخلی ریزگردها تأکید شد و مقرر گردید حق آبه مورد نیاز جهت مرطوب سازی کانون های ریزگرد از سوی وزارت نیرو اختصاص یابد .

تأمین آب مورد نیاز فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست بود که اعضای محترم هیئت دولت از همکاری وزارتخانه های نیرو ، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن سازمان محیط زیست برای تأمین آب مورد نیاز این پروژه کشاورزی خبر دادند .

کاهش بارندگی های سالیانه در استان و لزوم مدیریت آب مورد نیاز بخش های مختلف ، دیگر موضوع مطرح شده در این نشست بود که تدابیری در این زمینه اندیشیده شد .

 

منبع نوشته:روابط عمومی نماینده محترم مردم شریف شوشتر_و_گتوند در مجلس شورای اسلامی

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.