آخرین خبرها

اعلام دارایی مسئولان از لازمه‌های تحقق عدالت اجتماعی است

هدایت الله خادمی پیش از ظهر امروز درگفت وگو با خبرنگار فارس در باغملک، اظهارکرد: فساد اقتصادی درحال نابودی مملکت است و هرکس درمقابل این مشکل ایستادگی نکند خود دراین فسادها شریک است و اگر می‌خواهیم عدالت اجتماعی را ایجاد کنیم باید براساس قانون مسوولان اموال خود را اعلام کنند و این موضوع گام موثری درجلوگیری از رانت‌ها و فساد اقتصادی است.

وی افزود: درخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی طرح اعاده اموال نامشروع از مسوولان در مجلس مطرح است که تعدادی از نمایندگان این طرح را به امضاء رساندند اما هنوز به صحن مجلس برده نشد تا درمورد آن تصمیم گیری شود.

خادمی بیان کرد: قوانین و مقررات لازم را برای این موضوع وجود دارد ولی نظارت نداریم و این افزایش طرح و قوانین باعث کم شدن اهمیت آن می‌شود و راه حل موضوع نظارت، برخورد قضائی و روی کارآمدن مسوولان پاک در رده های مختلف سازمانی است چرا که باید مسوول خود سالم باشد تا بتواند زیرمجموعه خود را سالم نگه دارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس درخصوص کارشکنی باندهای قدرت و ثروت در این زمینه گفت: درمجلس نمایندگان پیگیر این موضوع هستند و به هیچ وجه عقب نشینی نمی‌کنند تا درنهایت این طرح به تصویب برسد اما نگرانی ما برای بعد است که دراجرای آن سهل انگاری شود.

وی افزود: مطمئنا این چنین طرح و قانونی وجود دارد و این نیست که بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب به این فکر افتاده باشیم واز پایه‌های اولیه قانون اساسی است ولی سهل انگاری می‌کنیم به دلیل اینکه فساد اقتصادی دامن گیر اکثر افراد شده به همین خاطر در اجرا و نظارت آهسته از کنار آن عبور می‌کنیم.

نماینده مردم ایذه و باغملک درخصوص امضاء نکردن این طرح توسط تعدادی از نمایندگان خاطرنشان کرد: امضاء نکردن آن‌ها دلیل بر این نیست که درگیر این موضوع شده باشند بلکه بعضی از مواقع در هنگام جمع آوری امضاء نمایندگان در مجلس نیستند یا ازکسانی امضاء می‌گیرند که به هیج وجه ازتصمیم خود صرف نظر نکنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.