کد خبر : 5502
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۳:۲۰

 بهره برداری از ۹ طرح در بخش های اقتصادی، صنعتی و خدماتی و کلنگ زنی دو طرح آب و فاضلاب در سفر روز دوشنبه استاندار به جنوب خوزستان

 بهره برداری از ۹ طرح در بخش های اقتصادی، صنعتی و خدماتی و کلنگ زنی دو طرح آب و فاضلاب در سفر روز دوشنبه استاندار به جنوب خوزستان

۹ طرح در بخش های اقتصادی، صنعتی و خدماتی در سفر روز دوشنبه استاندار به جنوب خوزستان در شهرهای آبادان، ماهشهر، و هندیجان به بهره برداری رسید و دو طرح در شهرهای بندر امام (ره) و ماهشهر در بخش آب و فاضلاب کلنگ زنی شد.   طرح هایی که به بهر برداری رسیدند شامل افتتاح

۹ طرح در بخش های اقتصادی، صنعتی و خدماتی در سفر روز دوشنبه استاندار به جنوب خوزستان در شهرهای آبادان، ماهشهر، و هندیجان به بهره برداری رسید و دو طرح در شهرهای بندر امام (ره) و ماهشهر در بخش آب و فاضلاب کلنگ زنی شد.

 

طرح هایی که به بهر برداری رسیدند شامل افتتاح شهرک خودرویی در آبادان، ۴ طرح در پتروشیمی ماهشهر و چهار طرح خدماتی در شهرستان هندیجان بود و دو طرحی که کلنگ زنی شد شامل عملیات اجرای شبکه جمع آوری، خط انتقال و احداث تلمبه خانه فاضلاب شهر بندر امام خمینی (ره) و عملیات اجرای خطوط و انشعابات فاضلاب خانگی شهرستان ماهشهر بود.

با افتتاح شهرک خودرویی آبادان برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۲ هزار نفر به صورت غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد میشود؛ همچنین این طرح موجب تسهیل ترافیک در مرکز شهر می شود.

در ادامه ۴ طرح در بخش پتروشیمی با حضور استاندار خوزستان و معاونین وزارت نفت در ماهشهر به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل واحد کامپاندهای پلیمری، واحد MBR ، واحد صنایع بسته بندی پتروپک و واحد کامپاندهای پلیمری شرکت آمیزه های پویا پلمیری مارون بودند.

 

در ادامه سفر امروز استاندار به شهرهای جنوبی خوزستان چهار طرح خدماتی در شهرستان هندیجان در بخش های گاز و آب روستایی به بهره برداری رسید.

این طرحها شامل طرح خط پایداری گاز هندیجان و سه طرح آبرسانی به روستاهای تابعه این شهرستان بود.

طرح خط پایداری گاز هندیجان شامل اجرای ۱۲٫۵ کیلومتر شبکه گذاری و یک ایستگاه کاهش فشار گاز و با اعتباری بالغ بر۲۰ میلیارد ریال با هدف تامین پایدار گاز هندیجان با ساخت ایستگاه کاهش فشار و اتصال شبکه گاز ۲ شهر هندیجان و زهره است و با بهره برداری از این طرح، مشترکان گاز در شهرهای هندیجان، زهره و روستاهای تابعه با قطع گاز روبه رو نخواهند شد و در صورت اشکال در یکی از ایستگاه های کاهش فشار می توان از دیگر ایستگاه ها گاز منطقه را تامین و مانع قطع گاز مشترکان شد.

۳ طرح آبرسانی روستایی که امروز در هندیجان به بهره برداری رسید برای روستاهای غرابی، بوطاهری و مشراگه از توابع این شهرستان بود.

برای این سه روستا پیش از این آبرسانی از طریق تانکر انجام میشده است.

برای آبرسانی به روستای بوطاهری با جمعیت ۱۱۵ نفر ۶ کیلومتر خط انتقال و سه کیلومتر شبکه گذاری با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال اجرا شد همچنین برای آبرسانی به روستای غرابی با جمعیت ۱۳۱ نفر نیز سه کیلومتر خط انتقال و ۲ کیلومتر شبکه داخلی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال انجام شده است و برای آبرسانی به روستای مشراگه با جمعیت هزار نفر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال، سه کیلومتر لوله گذاری انجام شده است.

کلنگ زنی دو طرح در بخش آب و فاضلاب در شهرهای بندر امام (ره) و ماهشهر از دیگر برنامه های سفر روز دوشنبه استاندار به جنوب خوستان بود.

این طرح ها شامل عملیات اجرای شبکه جمع آوری، خط انتقال و احداث تلمبه خانه فاضلاب شهر بندر امام خمینی (ره) و عملیات اجرای خطوط و انشعابات فاضلاب خانگی شهرستان ماهشهر بود.

پروژه عملیات اجرای شبکه جمع آوری، خط انتقال و احداث تلمبه خانه فاضلاب شهر بندر امام خمینی (ره) شامل تکمیل شبکه و اجرای انشعابات فاضلاب مناطق گمرک ۲۵۰ دستگاه و کوی صدوقی، اجرای خط انتقال فاضلاب استان به خانه شماره ۳ به تلمبه خانه شماره ۴ و احداث تلمبه خانه های فاضلاب شماره ۲۳، ۲۴ و خطوط ورودی و خروجی آنها است.

این پروژه با مبلغ ۲۵۴ میلیارد ریال و در مدت ۲۰ ماه اجرا خواهد شد.

واگذاری حدود ۳۳۰۰ انشعاب فاضلاب خانگی به مشترکین و ارتقاء سطح خدمات رسانی در دفع بهداشتی فاضلاب شهری از اهداف اجرای این پروژه است.

همچنین در طرح عملیات اجرای خطوط و انشعابات فاضلاب خانگی شهرستان ماهشهر ۶۷ کیلومتر خطوط جمع کننده فاضلاب و انشعاب خانگی در ماهشهر اجرا خواهد شد و مبلغ اولیه اجرای طرح ۲۰۸ میلیارد ریال است که در طول مدت ۲۰ ماه اجرا خواهد شد.

با اجرای این طرح مشکل فاضلاب در بخش مرکزی شهرستان ماهشهر به طور کامل رفع خواهد شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.