آخرین خبرها

یوسفی در نطق میان دستور: انتقاد از مدیریت ناکارآمد و بدون راهبرد در استان خوزستان/اتاق‌های فکر مسموم به دنبال دامن زدن به اختلافات هستند

 نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی از روند مدیریت در استان خوزستان انتقاد کرد و گفت: اتاق های فکر مسموم در پی دامن زدن به اختلافات هستند.
 همایون یوسفی در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، همایون یوسفی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲۲ فروردین ماه) در نطق میان دستور خود اظهار داشت:  امروز مردم ولایتمدار و شجاع خوزستان میزبان شهید مدافع حرم شهید عمار هستند که عمار گونه در راه دفاع از امام و امت به شهادت رسید، در همین لحظه مردم شریف خوزستان در حال تشییع پیکر پاک ایشان هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت شریف ایران، امروز منطقه غرب آسیا در آستانه ورود به تحولات حساس و عظیمی است و ایران اسلامی نیز در پیچ تاریخی مهمی قرار دارد که تدبیر و همت و وحدت هر چه بیشتر دولت و ملت را نیازمند هستیم.

وی گفت: امروز در شروع سال ۹۷ جامعه ما درگیر مشکلاتی همچون خشکسالی، بیکاری، نوسانات نرخ ارز و تنش های سیاسی است که وجود خطرات بیرونی و درونی فوق لزوم انسجام بیشتر ملی تحت اوامر مقام معظم رهبری را ایجاد می کند تا مثل همیشه ملت سرافراز و ولایتمدار ایران از این  آزمون با موفقیت خارج شود.

این نماینده مجلس خطاب به وکلای مردم، اظهار داشت: خوزستان نیز مثل همیشه استوار و محکم در خط اول دفاعی کشور و آماده نقش آفرینی است اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که خوزستان به عنوان شیشه عمر ایران بزرگ حال خوشی ندارد و وجود مشکلات روز افزون مثل خشکسالی، ریزگردها، بیکاری، مشکلات اجتماعی و امنیت خاطر مردم باعث شده رضایتمندی مردم خوزستان حتی نسبت به زمان جنگ تحمیلی کمتر شود.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس دهم شورای اسلامی، گفت: در مورد خوزستان به عنوان سد اول دفاعی، امنیتی و اقتصادی کشور به همان دلیلی که خوزستان را در ابتدای آغاز جنگ دشمنان به عنوان نقطه هدف انتخاب کردند در حال حاضرهم به همان دلایل باز دشمنان خوزستان را نقطه هدف قرار داده اند با این تفاوت که این بار با جنگ نرم به میدان آمده اند

وی با انتقاد از عملکرد دولت در استان خوزستان، تاکید کرد: شرایط فوق در خصوص خوزستان توجه بیشتر دولت و مسئولان استان را می طلبد که متاسفانه شاهد مدیریت روزمره و بدون راهبرد در استان و نگاه دلسوزانه ولی بدون برنامه در دولت نسبت به استان خوزستان هستیم.

یوسفی در ادامه نطق میان دستور اظهار داشت: رئیس جمهور امروز متاسفانه شاخص های توسعه استان خوزستان در اغلب موارد در رتبه های نازل کشوری را دارد و آمار مقایسه ای نشان می دهد که شیب این نزول در سه سال اخیر به مراتب شدیدتر شده است و نگرانی عمیقی وجود دارد که در آینده نزدیک به حد غیرقابل برگشت برسد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه هر روز شاهد یک خبر ناگوار از استان خوزستان هستیم، تاکید کرد: علت اصلی این حوادث ناگوار ریشه در بی تدبیری در استان، مدیریت محفلی و بدون راهبرد درون استان و عدم انتقال واقعیت های استان به بدنه تصمیم گیر کشور است.

یوسفی خطاب به دولت گفت: اکنون خوزستان دارای بالا ترین تجمع ها و تحصن ها در کشور است و متاسفانه مدیریت ناکارآمد، بدون اقتدار و بدون راهبرد استان باعث فزونی روزانه مشکلات فوق شده است، امروزه در استان خوزستان اتاق های فکر مسموم  در پی دامن زدن به اختلاف های قومی، تعطیلی کارخانجات و ایجاد نارضایتی اجتماعی در بین مردم استان خوزستان هستند که اتفاقا این اتاق های فکر فاسد بیشترین اثر را بر تصمیمات استان دارند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با هوشیاری اقوام ولایتمدار خوزستان و اقدامات عالمانه نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، روحانیت و نهادهای حاکمیتی شاهد در نطفه خفه شدن اقدامات فوق هستیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: وزیر کشور بنده به عنوان نماینده مردم ایران و خوزستان لازم می دانم از این تریبون مقدس اعلام کنم که به دنبال بهبود وضع فعلی استان خوزستان باشید و لایه های قدرت، ثروت، شبکه های واسطه گری و اتاق های فکر مسموم را شناسایی و نسبت به جمع آوری آن اقدام و مدیریت محفلی و بدون راهبرد و ضعیف درون استان را به مدیریت مقتدر و با برنامه تبدیل کنید.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: این حق را برای خود، مردم خوزستان و مردم ایران مسلم می دانم که در صورت عدم تغییر وضع موجود در خوزستان در مراحل بعدی از تمامی ابزارهای قانونی و تریبون مجلس جهت اعلام تمامی واقعیت های خوزستان به محضر مردم غیور خوزستان استفاده کنم، زیرا خوزستان قلب و شیشه عمر ایران است که عده ای عامدانه این شیشه را هدف قرار داده اند و هدف آنها ضربه به امنیت کشور و نظام است./

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.