آخرین خبرها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: طرح های راکد صنعتی معطل تسهیلات بانکی هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: طرح های راکد صنعتی معطل تسهیلات بانکی هستند

عضو کمیسیون اقتصادی در گفت و گو با ایرنا و با اشاره به نشست مشترک اعضای این کمیسیون با مدیران ارشد بانک صنعت و معدن خواستار توجه بیشتر این بانک به طرح های راکد صنعتی شد.

 

افزایش سرمایه این بانک برای شتاب در توسعه صنعت کشور حیاتی است؛ طرح های تولیدی می توانند با کمک بانک صنعت و معدن در بخش های اعطای تسهیلات ایجادی و سرمایه در گردش از وقوع رکود در کشور جلوگیری و به بهبود چرخه مالی و فضای اشتغال کمک کنند.

بانک های توسعه ای در دنیا ارقام قابل توجهی برای تسهیلات و ایجاد در گردش در اختیاردارند که این رقم در کشورمان در مقایسه با کشورهای توسعه یافته ناچیز است.

رسالت بانک صنعت و معدن توجه ویژه به بخش صنعت کشور با الگوی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است؛ بایستی از این طریق تولید و اشتغال را بهبود ببخشیم.

طرح های فولاد،پتروشیمی،نیروگاهی،شهرک های صنعتی و دانش بنیان بایستی مورد توجه بانک صنعت و معدن باشند و اعتبارات ویژه ای در این بخش ها در نظر گرفته شود؛ البته در سال گذشته پروژه های راکد مختلفی با اعتبارات این بانک به مدار تولید بازگشتند.

در بودجه سال ۹۸ در نظر داریم تا باافزایش اعتبارات بانک صنعت و معدن و همچنین سرمایه ثبتی بانک نگاه ویژه ای به بخش تولید و تسهیلات اعطایی در بخش های مختلف از این طریق داشته باشیم.

تقنین عدالت تنها خبرگزاری تخصصی خوزستان درحوزه مجلس شورای اسلامی

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.