آخرین خبرها

مصاحبه اختصاصی خبرگزاری تقنین عدالت با علی عسگر ظاهری نماینده مردم شریف مسجد سلیمان، هفتکل ، لالی و اندیکا

مصاحبه اختصاصی خبرگزاری تقنین عدالت  با  علی عسگر ظاهری نماینده مردم شریف مسجد سلیمان، هفتکل ، لالی و اندیکا

‍ #مصاحبه_اختصاصی

علی عسگر ظاهری نماینده مردم شریف مسجد سلیمان، هفتکل ، لالی و اندیکا عصر امروز طی مصاحبه #اختصاصی با خبرگزاری تقنین عدالت به سوالات مدیر مسئول این خبرگزاری پاسخ داد .

ایشان در این مصاحبه که بصورت حضوری انجام شد به خدمات خودشان در حل مشکلات و کمبودهای حوزه انتخابیه اشاره کردند و گوشه ای از فعالیت های خود را با موضوع بودجه، اشتغال،بهداشت، ورزش، وضعیت آب شرب و برخی دیگر از اقدامات پر بار
به اهالی خون گرم حوزه انتخابیه شان توضیحاتی ارائه داشتند .

تقنین عدالت : مسجدسلیمان یک دوره کم نظیر را در حال طی کردن هست ، وجود تیم فوتبال این شهرستان در لیگ برتر و افزایش اعتبارات این حوزه را هم شاهد بودیم،
در خصوص ورزش مسجد سلیمان و حوزه انتخابیه و اقدامات بیشتری که در دستور کار دارید، در این رابطه لطفا برای مردم شریف و همچنین خبرگزاری تقنین عدالت توضیحاتی بفرمایید

نماینده مسجدسلیمان در بحث ورزش حوزه انتخابیه ضمن اشاره به نقش خود در تدوین برنامه ‌ ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی گفتند: برای ورزش خوزستان در برنامه ششم توسعه ۶۴ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.

به لحاظ این اعتبارات استانی زمینه برای فعالیت و کارهای جدید محیا شد که در این رهگذر سهم ما در چهار شهرستان حوزه انتخابیه این شد که اول سالن های ورزشی قبلی را بازسازی کنیم و به سمتی رفتیم که یک تحول‌ بزرگ در حوزه ورزش ایجاد کردیم.

 

ایشان ادامه داد سالن های کشتی، فوتبال، والیبال و ۱۲ زمین چمن که در حوزه انتخابیه در زمان حدود ۲ سال ایجاد شده است و بخشی از آن آماده و بقیه درحال کار می باشند.

همچنین تیم فوتبال مسجد سلیمان بدون دغدغه مالی و با آرامش در حال ادامه فعالیت هستند.

تقنین عدالت :شهرستان مسجدسلیمان همیشه جزء مناطق محرم و کمتر توسعه یافته شناخته میشد، ولی در دوره نمایندگی شما شاهد رشد اعتبارات بهداشتی و درمانی، عمرانی ، اقتصادی و فرهنگی بوده ایم در این خصوص توضیحات خودتان را بفرمایید

ظاهری در پاسخ گفتند:‏ شاخص های توسعه استان ۶۷٫۷ دهم بود ولی حوزه انتخابیه ما ۳۲٫۴ بود که ما برای پر کردن این خلاء تلاش کردیم که مدیران استان و وزرا را برای جبران این کمبود ها توجیه کنیم.

‏وی گفت:ما هنوز کمبود های زیادی داریم و بعد از ۱۱۰ سال شهرنشینی اصلا ردیف بودجه فاضلاب نداشته ایم و بالای ۴۶ درصد روستاها و حتی بخشی از شهر با تانکر آبرسانی می شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد، الان در هفتکل از محل صندوق توسعه اعتبار گرفته ایم و ۷۰ کیلومتر لوله کشی آب انجام شده است و در اندیکا برای حل مشکل کم آبی همزمان ۱۰۷ روستا رو تحت پوشش قرار دادیم.

همچنین دیگر اقدامات را برای تامین و رساندن آب به مردم عزیز حوزه انتخابیه خود بر شمردند.

تقنین عدالت: در بحث بهداشت و درمان ما شاهد اخذ مجوز راه اندازی دانشکده پیراپزشکی بودیم از پیگیریها و اقدامات بیشتر در این حوزه بفرمایید

 

ایشان با بیان سابقه کوتاهی از وضعیت بهداشت و درمان در گذشته گفتند : ما تلاش کردیم و توانستیم در سفر وزیر بهداشت مجوز دانشکده پیراپزشکی را اخذ کنیم و طی تفاهمی با دانشگاه آزاد قرار شد از فضای فیزیکی آنجا نیزاستفاده شود و امید است که زودتر و سال آینده خبر راه‌اندازی را به مردم عزیز تقدیم کنیم.


علاوه بر این برای ‏ هفتکل و اندیکا نیز مجوز ساخت بیمارستان در سفر اخیر وزیر بهداشت کسب شده که انشالله با تصویب بودجه آن در اعتبارات، بتوانیم سال ۹۸ شروع به ساخت را آنجا بدهیم.

 

بخش دوم مصاحبه

 

علی عسگر ظاهری در مصاحبه اختصاصی که با خبرگزاری تقنین عدالت داشتند از اقدامات و خدمات بزرگ خود به اهالی شریف حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا گفتند که در دو بخش تنظیم شده و می‌توانید ادامه این مصاحبه را در زیر بخوانید


تقنین عدالت: ‏ از برنامه های شما برای آینده مسجدسلیمان و توسعه شهرستانهای حوزه انتخابیه، میتونیم از احداث فرودگاه و خط آهن اشاره کرد، لطفا بفرمایید که برای رونق اقتصادی و اشتغال و خدمات رفاهی چه برنامه های دیگری در این زمینه مد نظر دارید؟

این نماینده مجلس گفتند: همینطور که مستحضرید مسجد سلیمان و حوزه انتخابیه ما منطقه نفتی است و لازم است که راه های ارتباطی را تقویت کنیم ‌، با پیگیری هایی که انجام شد و توانستیم مجوز فرودگاه را اخذ کنیم ، و دنبال تکمیل ترمینال مسافری هستیم تا در اختیار مردم قرار بگیرد.

ظاهری افزود: حجم تولیدی اوره از پتروشیمی مسجد سلیمان میزان بالایی، در حدود یک میلیون تن در سال هست که جابجایی آن با کامیون سخت است و جاده ها را نیزخطرناک می‌کند، تلاش شد تا بتوانیم ریل قطار برای انتقال بار تدارک ببنیم.

علاوه بر این تکمیل میان بر اهواز به مسجدسلیمان نیز از برنامه های در حال انجام است.

تقنین عدالت : پتروشیمی مسجد سلیمان تا قبل از ورود شما به مجلس شورای اسلامی حدود ۲۰ درصد رشد داشته ولی در حال حاضر شاهد رشد چشمگیر این پروژه مهم و زیربنایی هستیم برای ما بفرمایید چگونه این اتفاق حاصل شد و شما چگونه توانستید این موفقیت بزرگ رو برای حوزه انتخابیه به ارمغان بیاوردید؟

عضو کمسیون انرژی گفتند: پیشرفت پتروشیمی ۲۴ درصد بود ولی دارای یکسری معارضین بودند که با لطف مسئولین استان و ارتباط و تلاشی که در کمسیون انرژی داشته ایم توانستیم به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برسیم و هم اکنون ۴۴۴۰ نفر در آنجا مشغول به کار شدند.

 

تقنین عدالت :دررابطه با مناطق مسکونی و بافتهای فرسوده و غیر مهندسی که در بعضی مناطق و محله های سطح شهرستان دیده میشود، تاکنون چه تدابیری اندیشیده اید و با ادارات مسکن شهرسازی ، شهرداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، آیا همکاری و پیگیریهای لازم را درجهت جذب بودجه های لازم و بهبود وضع موجود داشته اید؟

ظاهری گفت: چون من منابع این کار را می‌شناختم، جلسات توجیحی با دوستان در بنیاد مسکن، شهرداری واداره مسکن و شهرسازی برقرار شد تا تفاهم نامه ای بین خودشان بنویسند؛

در حال حاضر ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات وارد استان شده که ۷۰ میلیارد بحث کمک به ساخت و ساز است که امید داریم بتوانیم سهم بیشتری از این مبلغ بهره مند بشویم و بخشی از فرسودگی ها را ترمیم کنیم.

وی افزود :بدلیل آلودگی نفت و گاز قرار بود که حدود ۵۰۰۰ هزار واحد مسکونی جابجا شود ولی بدلیل نبود منابع مالی این کار، الان هزار واحد در دست کار هست که ۳۰۰ واحد آن تحویل شده است.

تقنین عدالت :از اشتغال بفرمایید، که مهمترین دغدغه ی جوانان و خانواده ها هست، آیا طی حدود دوسال و نیم گذشته اقدامات شما در رفع این معضل ‌و بحران اقتصادی اجتماعی، امیدوار کننده بوده یا خیر؟

نماینده مردم شریف مسجد سلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا بیان داشت :یکی از کارهای خوبی که انجام شد آمار اشتغال در پتروشیمی از دویست و سی نفر به چهارهزار افزایش یافته که در کنار آن دنبال شروع سد تراز لالی نیز می‌باشیم تا عزیزان آنجا نیز مشغول به کار شوند اما کار بزرگ راه‌اندازی ۲۵ میدان نفتی است تا بتوانیم برای هر چاه ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کرد

علاوه بر این مجوز استخدام حق‌التدریس برای استخدام در آموزش و پرورش نیز اخذ شده است،
کارهایی که شده با یاری خداوند و خدمات نظام و دولت هستند و همه ی ما خادمین مردم هستیم و ان شاالله امید را به جامعه تقویت خواهیم کرد.

 برای دانلود صوت این مصاحبه  با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید

سایت
taghninedala.ir

سروش

sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام

instagram.com/taghninedalat
تلگرام

t.me/taghninedalat

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.