آخرین خبرها

در نامه‌ای به استاندار خوزستان مطرح شد؛  گلمرادی: برخی شهرها رو به ویرانی می‌روند/ وضعیت خدمات شهری در حد صفر است/ لزوم برخورد قانونی با مدیران ناکارآمد

نماینده مردم شهرهای بندر ماهشهر، بندر هندیجان، امیدیه و بندر امام خمینی در واکنش به وضعیت اسفناک خدمات و مدیریت شهری در برخی شهرهای حوزه انتخابیه، در نامه‌ای به استاندار خوزستان، خواهان برخورد قانونی و سخت با سهل‌انگاران و متخلفین شد.

علی گلمرادی در تشریح علت ارسال این نامه، به ایلنا گفت: متأسفانه برخی از مدیران و شهرداران در حوزه انتخابیه، چنان نسبت به انجام وظایف محوله‌ی خود کوتاهی کرده‌اند که جبران آن هزینه‌های سنگینی را متوجه دولت و مردم می‌کند.

این نماینده مجلس افزود: عملکرد برخی از این شهرداران به حدی پایین است که مردم از انتخاب نمایندگان شورای اسلامی شهر خود، پشیمان هستند و معتقدند که نمایندگان سهواً یا عمداً نسبت به خواسته‌های آنان بی‌توجه هستند. برخی شهرها رو به ویرانی می‌روند و کسی به اعتراضات مردم که در فضای مجازی کوش فلک را هم کر کرده است، توجه ای نمی‌کند.

گلمرادی ادامه داد: خوشبختانه قانون قدرت نظارت بر عملکرد شهرداران و اعضای شوراهای شهر را دارد، به همین منظور از استاندار خوزستان خواسته‌ام که در اسرع وقت یک کارگروه متخصص در امور شهری را به منطقه اعزام نموده و سریعاً گزارش کارشناسی خود را اعلام نمایند.

نماینده مردم جنوب خوزستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما منطقه‌ای برخوردار از ثروت هستیم، ولی سوء مدیریت شهری باعث گردیده که چهره شهرهای ما مانند شهرهای کشورهای در حال جنگ باشد. معابرِ مخروبه، عدم توسعه‌ی فضای تفریحی و رفاهی، عدم داشتن یک مرکز خرید مناسب، پایین بودن سطح بهداشت جامعه و تصمیمات غیر کارشناسی، مردم را به سطوح آورده و این وظیفه‌ی نماینده عالی دولت است که هرچه سریع‌تر به این وضعیت نابسامان سامان دهد تا شاهد افزایش رضایت عمومی در جامعه باشیم.

متن نامه‌ی علی گلمرادی به غلامرضا شریعتی به شرح زیر است:

استاندار محترم خوزستان

جناب آقای دکتر شریعتی

با سلام و تحیت

با توجه به بازدید نامحسوس این‌جانب در سطح حوزه انتخابیه، متأسفانه در برخی از شهرهای این حوزه ضعف مدیریت شهری به صورت چشمگیری مشهود و این مسئله باعث ایجاد نگرانی، نارضایتی و احساس سرخوردگی در بین شهروندان شده است. دراین راستا عملکرد ضعیف برخی شهرداران و عدم نظارت دلسوزانه‌ی برخی شوراهای شهر، عامل اساسی این نارضایتی های عمومی می باشد. با این تفاسیر

سوء مدیریت شهری و عدم پاسخگویی به مطالبات به‌حق، قانونی و اولیه‌ی شهروندان با این ذهنیت که هیچ دستگاه نظارتی بر عملکردشان نظارت ندارد، بر دامنه این نگرانی ها افزوده و شرایطی را فراهم نموده که تاکنون سابقه نداشته است.

لذا ضروری است دستور فرمایید کارگروهی متشکل از کارشناسان زبده جهت بررسی وضعیت عملکردی مجموعه مدیریت شهری به منطقه اعزام و علاوه بر برخورد قانونی با عوامل ذیربط، نسبت به ساماندهی وضعیت موجود اقدامات عاجل معمول و نتیجه به این‌جانب اعلام شود.

تقنین عدالت تنهاخبرگزاری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید ⬇️
سروش
sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
تلگرام
t.me/taghninedalat
سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.