آخرین خبرها

اراضی‌ کشاورزی مسجدسلیمان‌ آبیاری میشوند/  مشاور شرکت مهاب‌ قدس از پیشرفت ۹۰درصدی طرح مطالعاتی اراضی کشاورزی خبر داد.

 

صبح دیروز با همت‌ دفتر ارتباطات مردمی علی عسگر ظاهری جلسه شورای کشاورزی شهرستان مسجدسلیمان با حضور فرماندار شهرستان، مدیر امور آب منطقه شمال،رئیس گروه مطالعات آب و برق خوزستان،مشاورین‌ شرکت مهاب‌ قدس،رئیس جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از مدیران‌ دستگاههای‌ اجرایی در فرمانداری مسجدسلیمان برگزار گردید که طی این جلسه به بررسی‌ روند اجرای طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبری در حوزه مسجدسلیمان‌ پرداختند‌.

در خلال این جلسه مشاور شرکت مهاب‌ قدس از پیشرفت ۹۰درصدی طرح مطالعاتی اراضی‌ کشاورزی مسجدسلیمان بزرگ خبر داد و افزود تا پایان امسال در بحث کشاورزی مطالعات این‌ شرکت‌ به پایان خواهد رسید و طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبری به فاز عملیاتی وارد خواهد شد.

گفتنی است تا سال ۹۶ شهرهای مسجدسلیمان، لالی،اندیکا و هفتکل در طرح ۵۵۰هزار هکتاری نادیده گرفته شده بودند ولی پیگیری های علی عسگر ظاهری مجوز آبی کردن ۵۸ هزار هکتار از اراضی شمال خوزستان صادر شده است‌.

شایان ذکر است که پس از اخذ مجوز آبی کردن اراضی شمال خوزستان پروژه آبرسانی به ۸۵۰هکتار از اراضی دشت‌ هارکله‌ با پیشرفت بالای ۹۰درصد و آبیاری ۶۵۰هکتار از اراضی دشت لالی با پیشرفت بالای ۷۰درصد در حال اجراست.

تقنین عدالت تنهاخبرگزاری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید ⬇️
سروش
sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
تلگرام
t.me/taghninedalat
سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.