آخرین خبرها

 دکتر یوسفی نماینده مردم اهواز:  خوزستان با کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت مواجه است

 

همایون یوسفی با اشاره به کمبود ۹۹۳ عضو هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی استان اظهار داشت: درحال حاضر ۸۷۴ نیروی هیات علمی در دانشگاه های مرتبط فعالیت می کنند که یک سوم آنها طرحی هستند و پس از اتمام طرح امکان مهاجرت آنها وجود دارد.
وی تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود برای تربیت نیروی انسانی ماهر نیز بحث تعداد کم اعضای هیات علمی در دانشگاه ها است، امیدواریم سهم خوزستان در فراخوان استخدامی آتی در حوزه سلامت، مناسب باشد.
یوسفی در بخشی دیگر از سخنان خود به کمبود تخت های بیمارستانی اشاره کرد و افزود: درحال حاضر به ازای هر یکهزار نفر بیمار در خوزستان ۱٫۷ درصد تخت بیمارستانی وجود دارد درحالی که این رقم در کشور ۲٫۶ است.
نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون اظهار داشت: چهار هزار میلیارد ریال برای اختصاص به دانشگاه های علوم پزشکی کشور در اختیار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار گرفت که از این مقدار ۵۰۰ میلیارد ریال آن سهم خوزستان بود.
وی ادامه داد: در چهار دهه گذشته تا سال پیش هیچ بیمارستان دولتی در اهواز افتتاح نشده بود اما در این یک سال بیمارستان های ابوذر، سوانح سوختگی آیت الله طالقانی، بقایی۲ و میلاد به بهره برداری رسیدند، همچنین تفاهم نامه ساخت مرکز جامع سرطان خوزستان با بنیاد برکت منعقد شده است.
یوسفی با اعلام خبر ساخت یک بیمارستان ۹۶ تخت خوابی تنفسی با کمک شرکت فولاد خوزستان اظهار داشت: در دزفول نیز سه بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی، ۱۱۰ تختی زنان و زایمان و ۹۶ تختی تامین اجتماعی درحال ساخت است.
وی گفت: بیمارستان های ۹۶ تخت خوابی باغملک با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی،۲۲۰ تخت خوابی بهبهان با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۱۲۶ تخت خوابی دشت آزادگان درحال ساخت هستند.
به گفته یوسفی در چهل ساله پس از انقلاب اسلامی شاهد توسعه زیرساخت های درمانی و تربیت نیروی انسانی مرتبط با حوزه درمان در کشور بوده ایم و استان خوزستان نیز به همان نسبت شاهد رشد در حوزه های درمان و سلامت بوده است.

تقنین عدالت تنهاخبرگزاری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید ⬇️
سروش
sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
تلگرام
t.me/taghninedalat
سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.