آخرین خبرها

-نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: پیش‌بینی لازم برای انتقال آب سیلاب به سمت تالاب هورالعظیم در بخش عراقی صورت نگرفت

علی ساری شامگاه چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه جاری در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان که در راستای بررسی خسارت های ناشی از سیل در این استان برگزار شد، عنوان کرد: مسئولان استانی و کشوری با حضور در مناطق بحران زده نشان دادند که اگر همه در کنار هم باشند می توانند در چنین شرایط سختی نیز اقدامات خوبی انجام دهند.

وی افزود: در شهرستان حمیدیه و در قسمتی که رودخانه دچار شکاف شده است باید از سیفون استفاده شود و هزینه چنین پروژه ای نیز تنها چهار تا پنج میلیارد تومان است. با نبود چنین سازه ای آب در این منطقه به هدر می رود. همچنین یک سئوال دیگر در این خصوص وجود دارد که به چه علت امکان جا به جایی دبی در ناحیه دریچه سه و چهار تالاب هورالعظیم که در حریم شرکت متن است، وجود ندارد؟

نماینده اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی افرود: لایروبی رودخانه در محل ریزش به تالاب هورالعظیم را می توان با امکانات موجود به انجام رساند؛ از سوی دیگر نیز پیش بینی لازم برای باز کردن آب به سمت عراق که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و آب به سمت مخازن نفتی ۳ و ۴ هدایت شود.

وی در خصوص خسارت کشاورزانی که در منطقه آسیب دیدند گفت: خسارات ناشی از سیل سال ۹۵ هنوز به کشاورزان پرداخت نشده است؛ در این خصوص باید برنامه ریزی منسجمی صورت بگیرد.

ساری همچنین با گلایه از حذف بخشی از بودجه ریزگرد ادامه داد: در این بین حتی ۲۵۰ میلیون دلار از بودجه استان حذف شد که انتظار داریم دولت کمک های لازم را داشته باشد و بهانه هایی مثل اینکه بودجه صندوق توسعه ملی در اختیار مقام معظم رهبری است را برای ما اعلام نکنند.

وی در ادامه با بیان اینکه زیرساخت ها در این خصوص باید تقویت شود، تاکید کرد: هزار هکتار از اراضی حاشیه رودخانه دز تخریب نشده اما اکثر لودر و بولدوزهای اعزامی به مناطق خراب هستند؛ مدیران باید همت بیشتری داشته باشند که یا وسایل سالم اعزام کنند و یا اینکه اعتبار پرداخت کنند که ما از بخش خصوصی تجهیزات بگیریم.

نماینده اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مزارع حاشیه رودخانه دز هنوز هم در خطر هستند و حتی ممکن است اهالی با مشکل مواجه شوند.

ساری در پایان از اهتمام و مشارکت استاندار، مدیریت بحران استان و پیگیری های دولت برای رفع این مشکل نیز قدردانی کرد.

 

تقنین عدالت تنهاخبرگزاری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید ⬇️
سروش
sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
تلگرام
t.me/taghninedalat
سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.