چرا خوزستان مهد ثروت و نفت برای مقابله با سیل باید به گونی نیازمند شود؟

مجید ناصری نژاد در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۲۰ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری به هیات رئیسه مجلس گفت: توقع داشتیم که مجلس با تمام قدرت و قوت در کنار مردم خوزستان و مردم سیل زده کشور بایستد و توقع این بود که جلسه فوق العاده برای شنیدن وضعیت نابسامان سیل زدگان خوزستان در مجلس برگزار شود تا نمایندگان وضعیت این استان ها را تشریح کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقع داریم که مجلس به صحنه آمده و وضعیت نابسامان استان خوزستان را ببیند، افزود: در حال حاضر فاجعه وحشتناکی در خوزستان در حال رخ دادن است چرا باید وضعیت اینگونه باشد، چرا خوزستان که مهد ثروت و نفت کشور بوده باید به گونی نیاز داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر اقلام موردنیاز در خوزستان مواد اولیه است و این استان به کمترین امکانات نیاز دارد، ادامه داد: همه باید به خوزستان کمک کنند چرا که در حال حاضر مردم خوزستان به شدت به مواد اولیه، غذایی و دارو نیاز دارند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر به خوزستان کمک می شد می توانستیم جلوی سیل بایستیم، اظهار داشت: سیل چیزی نبود که بتوانیم جلوی آن بایستیم و در حال حاضر مسئولان اصرار می کنند که مردم منازل و شهرها را تخلیه کنند در حالی که اگر به مردم امکانات داده می شد می توانستند در برابر سیل ایستادگی کنند.

وی ادامه داد: مردم خوزستان هم اکنون نیز ایستادگی کرده و منازل و شهرهای خود را تخلیه نمی کنند و تا آخرین نفر در برابر سیل می ایستند.

ناصری نژاد با طرح سوالی مبنی بر اینکه وزیر نفت کجاست و چرا به خوزستان کمک نمی کند، افزود: وزیر نیرو که عامل اصلی این نابسامانی ها است باید پاسخگو باشد و قوه قضائیه باید به موضوع سیل ورود کرده و مقصران و کسانی که این فاجعه را به وجود آورده اند، محاکمه کند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: هیات رئیسه مجلس برنامه ریزی کرده بود که جلسه با وزرا در یکشنبه هفته جاری برگزار شود اما مشکلاتی ایجاد شد که این جلسه یکشنبه آینده برگزار می شود./

تقنین عدالت پایگاه خبری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید ⬇️
سروش
sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
تلگرام
t.me/taghninedalat
سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *