آخرین خبرها

در اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری در خوزستان اولویت با پیمانکاران بومی باشد

در اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری در خوزستان اولویت با پیمانکاران بومی باشد

 

دکتر یوسفی نماینده اهواز در مراسم اتمام ساخت و حمل اولین تجهیز پروژه NGL خوزستان:

 

در اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری در خوزستان اولویت با پیمانکاران بومی باشد

 

نماینده اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی خواستار استفاده از پیمانکاران بومی و اولویت دادن به شرکت‌های داخلی خوزستان در اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان شد.* به گزارش روابط عمومی، دکتر همایون یوسفی پیش از ظهر امروز (شنبه ۷ اردیبهشت‌ماه) در مراسم اتمام ساخت و حمل اولین تجهیز پروژه NGL خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر مسئله سوخت‌های فسیلی یکی از معضلات مهم دنیا است که آلایندگی آن، تغییر اقلیم را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به آلایندگی ناشی از سوزاندن گازهای همراه نفت، تصریح کرد: سالانه حدود ۱۵۰ میلیون مترمکعب گاز همراه نفت در دنیا سوزانده می‌شود که رقمی بسیار بالا است. حدود ۷۵ درصد از این ۱۵۰ میلیون مترمکعب فلرینگ به ۱۰ کشور اختصاص دارد.

نماینده اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در خانه ملت ادامه داد: این امر بدین معنا است که ۱۰ کشور در آلایندگی کره زمین بیشترین سهم را دارند که در میان آن‌ها ایران یکی از اصلی‌ترین کشورها در ایجاد این نوع آلایندگی است.

یوسفی با اشاره فلرینگ روزانه حدود ۲۵ میلیون مترمکعب گاز همراه نفت در ایران، عنوان کرد: اگر برای جلوگیری از سوزاندن این گازها برنامه‌ریزی شود هم از ایجاد آلودگی جلوگیری خواهد شد و هم باتوجه به کاربردهای این گازها، تولید ناخالص ملی افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: بنابراین پروژه‌های تبدیل و بازیابی گازهای همراه نفت به فرآورده‌های نفتی از صرفه کاملا اقتصادی برخودار هستند و با جلوگیری از آلایندگی نفتی به کاهش مشکلات زیست محیطی کمک می‌کنند.

نماینده اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بخش بزرگی از ۲۵ میلیون مترمکعب فلرینگ روزانه کشور متعلق به خوزستان است. با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط وزارت نفت، بنا است با به کارگیری تکنولوژی‌هایی از سوزاندن حدود ۲۰ میلیون مترمکعب از کل ۲۵ میلیون مترمکعب فلرینگ کشور جلوگیری شود و حدود ۴ تا ۵ میلیون مترمکعب فلرینگ ناگزیر باقی می‌ماند.

یوسفی با بیان اینکه در حال حاضر در کشور سه پروژه بزرگ برای جمع‌آوری گازهای همراه نفت فعال است، افزود: پروژه امروز برای منطقه خارک انجام شده است. کارخانه “خوزستان ۳۲۰۰ NGL “با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و پتروشیمی های ماهشهر با اعتباری حدود ۱٫۵ میلیارد دلار در حال احداث است که انشالله با بهره‌برداری از آن یکی از مهم‌ترین معضلات خوزستان مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: کاری که امروز انجام گرفت از این جهت اهمیت دارد و براساس پیگیری‌های صورت گرفته نماینده های استان در مجلس شورای اسلامی و قول وزیر نفت به مجمع نمایندگان و مسئولان استان، بنا است این مشکل تاریخی خوزستان یعنی فلرهای نفتی ظرف سه تا چهار سال آینده حل شود.

نماینده اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در خانه ملت از استاندار خوزستان خواستار شد؛ برای پروژه‌های سرمایه گذاری در خوزستان، به ویژه پروژه‌های نفت و گاز از پیمانکاران بومی استفاده شود تا درآمدزایی آن برای مردم استان باشد.

یوسفی ادامه داد: مبنای قانونی این کار در برنامه توسعه مصوب شده است و مدیران در انتخاب پیمانکاران می توانند به آن استناد کنند تا براساس آن اولویت را به شرکت‌های بومی دهند.

تقنین عدالت پایگاه خبری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید
سروش
sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
تلگرام
t.me/taghninedalat
سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.