گردهمایی شوراهای بخش مرکزی دزفول به مناسبت گرامیداشت روز ملی شورا با حضور نماینده دزفول

پاپی زاده از حذف پیمانکار دستگاههای اجرایی در مجلس خبر داد.

گردهمایی شوراهای بخش مرکزی دزفول به مناسبت گرامیداشت روز ملی شورا با حضور نماینده دزفول

مهندس پاپی زاده با ایراد سخنرانی از جایگاه برجسته شورا در امور ملی و محلی یاد کرد و این روز را به اعضای شوراهای بخش مرکزی تبریک گفت.

وی در ادامه صحبت ها بیان کرد:
“در هر منطقه ای که اعضای شورای شهر پیگیری و تلاش مستمر داشته اند و از ظرفیت های شهرستان و استان استفاده کرده اند آبادانی و محرومیت زدایی شتاب بیشتری داشته است.
با پیگیری های شوراها طی چند سال گذشته اعتبارات زیادی برای مناطق روستایی جذب کرده ایم و نسبت به ده سال پیش قدم های بلندی جهت پیشرفت این نواحی برداشته ایم.

پاپی زاده افزود:
“با پیشنهاد نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی طرحی برای مدیریت فعالیت های آلاینده صنعتی و تولیدی کلید خورد. از آنجا که کارخانه های صنعتی از جمله صنایع نفت و گاز آلوده گی های زیست محیطی زیادی ایجاد میکنند موظف شدند بخشی که درآمد خود را صرف مناطق محل فعالیت کنند.این رقم که یک درصد از بودجه هر واحد صنعتی است در حوزه نفت خوزستان حدود ۱۱۰۰ میلیاردتومان است که در سال ۱۳۹۴ این مصوبه تبدیل به قانون دائمی شد. دراین قانون وزارت نفت باید برای جبران خسارت های آلایندگی وارده به حوزه فعالیت مبالغی را صرف مناطق استان خوزستان کند. به دلیل عدم پرداخت این رقم توسط وزارت نفت از آنها طرح شکایت کردیم و در مراحل نهایی پرداخت است.”

🔆نماینده مردم دزفول درپایان افزود:
“در مجلس قانونی برای حذف پیمانکار از دستگاه های اجرایی مطرح شده و نگارش این قانون آغاز شده است تا کارکنان دستگاه ها بجای قراداد با پیمانکار بطور مستقیم جذب اداره یا سازمان مربوطه شوند تا حقی از کارکنان و کارگران ضایع نشود و در چارچوب امنیت شغلی عملکرد بهتری داشته باشند.

تقنین عدالت پایگاه خبری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید
سروش
sapp.ir/taghninedalat
اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
تلگرام
t.me/taghninedalat
سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *