حضور رئیس سازمان آب و برق استان و معاون بهره برداری از سدهای خوزستان در رامهرمز با دعوت دکتر محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر

حضور رئیس سازمان آب و برق استان و معاون بهره برداری از سدهای خوزستان در رامهرمز با دعوت دکتر محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر

پس از بازدید میدانی فرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان اب و برق خوزستان از ادامه کار کانال جوبجی و پائین دست سد زیرزرد جهت انتقال آب و سپس افتتاح ساختمان جدید اداره امور آب منطقه شمال شرق خوزستان در رامهرمز ، جلسه شورای اداری رامهرمز در سالن اجتماعات فرماندارای شهرستان با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید تشکیل شد.

مهندس ممبینی فرماندار رامهرمز در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین ، سه مطالبه اصلی مردم شهرستان را ، تاسیس دفتر بهره برداری از سدهای زهره و جراحی در رامهرمز ، اجرای ۳ کیلومتر باقی مانده از پروژه انتقال آب شرب به رامهرمز و تکمیل پروژه سیفون در اراضی پائین دست سد زیرزرد عنوان نمود.

فرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در این جلسه از تامین اعتبار جهت اجرای پروژه سیفون سد زیرزرد رامهرمز خبر داد و با اشاره به بازدید از پایین دست سد جره ، اظهار کرد: خط لوله انتقال آب شرب با کیفیت از حوضچه ی سد جره تکمیل خواهد شد و تا ۳۰ تیرماه قرارداد آن منعقد و کلنگ‌زنی می‌شود.

حق آبه کشاورزان طبق قرارداد داده شود

حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی امام‌جمعه رامهرمز در این جلسه با اشاره به مصوبات گذشته که اجرایی نشدند، اظهار کرد: آنچه امروز مصوب می‌شود عملیاتی شود حتی اگر یک مورد باشد، این‌طور نباشد که مصوب شود و پس از مدتی اعلام کنید که به علت موانعی عملیاتی نمی‌شود، اگر موانع وجود دارد در همین جلسه بیان شود.

امام‌جمعه رامهرمز با اشاره به تأمین آب شرب برخی روستاهای رامهرمز به‌وسیله تانکر، عنوان کرد: تا جایی که اطلاع دارم
شبکه آب‌رسانی شهرستان رامهرمز به‌ویژه در مرکز شهر دارای فرسودگی و لوله‌ها نزدیک به ۱۰۰ نقطه در مرکز رامهرمز دچار شکستگی هستند، حتی در برخی نقاط شاهد نشست زمین هستیم که نیاز به رسیدگی فوری در این مورد وجود دارد.

اقبال محمدیان نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس در این مراسم، اظهار کرد: در روستاهای بقعه‌ها و کهله‌ها قسمت عظیمی از زمین‌های کشاورزی که کشت شده بودند به درون رودخانه ریزش کرده و بیش از ده ها هکتار زمین کشاورزی کشت شده نابود شد، این روستاها به امکانات و ماشین‌آلات برای اصلاح مهندسی مسیر آب نیازمند هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار هکتار از حاصلخیز ترین اراضی کشاورزی رامهرمز به دلیل عدم بهره برداری از سیفون بلا استفاده مانده خواستار اقدام جدی سازمان آب و برق استان در اتمام روند احداث سیفون و بهره برداری از آن شد.

وی افزود: حدود ۵۰ روستای حومه غربی رامهرمز در حال حاضر حتی یک قطره آب برای کشاورزی ندارند و دلیل آن تامین ۲۵ هزار مترمکعب آب شرب بخش غیزانیه اهواز از چاه های آب کمتوله است، متاسفانه هنوز تعدادی از روستاهای رامهرمز ورامشیر با تانکر آب رسانی میشوند که این یک ظلم و اجحاف بزرگ در حق مردم دراین گرمای طاقت فرسا است، داد مردم در آمده و در این خصوص به وزیر نیرو تذکر دادم والان هم طرح سوال کردم، علیرغم اعتباری که از وزرات نفت برای آب رسانی روستاها گرفتم بدلیل عدم پرداخت صورت وضعیت پیمانکاران روند کار بسیار کند پیش میرود که دستگاههای اجرایی هر چه سریعتر پیگیر پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح آب رسانی باشند،تا مشکل آب شرب روستاها برطرف شود.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر از دکتر ایزدجو خواست؛ باتوجه به اهمیت کشاورزی خصوصا کشت سبزیجات و توسعه باغات ، سازمان آب و برق خوزستان با اعلام رضایت مکتوب از شکایات انجام شده ، پیگیر رفع پلمپ و مشکل ۲۵ حلقه چاه آب کشاورزان در سال رونق تولید باشد.

همچنین در این جلسه بخشداران سلطان آباد ، ابوالفارس ، رودزرد و روسای ادارات جهادکشاورزی ، آبفا شهری ، آبفا روستایی ، اداره اوقاف و سازمان برق نیز مشکلات مربوطه را بیان نمودند.

تقنین عدالت پایگاه خبری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

با ما در پیام‌رسان‌های زیر همراه باشید ⬇️

کانال واتس آپ

chat.whatsapp.com/GITG4otELy2J426IuO790l

تلگرام
t.me/taghninedalat

اینستاگرام
instagram.com/taghninedalat
سروش
sapp.ir/taghninedalat

سایت
taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *