آخرین خبرها

 تعهد وزارت بهداشت برای آغاز ساخت بیمارستان صالح شهر از اواخر شهریور ۹۸

 تعهد وزارت بهداشت برای آغاز ساخت بیمارستان صالح شهر از اواخر شهریور ۹۸

دیدار نماینده مردم شریف شوشتر و گتوند با معاونین وزیر بهداشت

تعهد وزارت بهداشت برای آغاز ساخت بیمارستان صالح شهر از اواخر شهریور ۹۸

در جلسه ی دیدار سهراب گیلانی با معاونین وزیر بهداشت و درمان، احداث بیمارستان درمان بستر صالح شهر و دیگر موضوعات حوزه سلامت شهرستان گتوند مورد بررسی قرار گرفت،
همچنین نماینده مردم درخواست دیدار وزیر از حوزه انتخابیه برای افتتاح طرح های بهداشتی و درمانی را داشت.

نماینده مردم که در خردادماه سال جاری طی تذکرات کتبی و شفاهی به وزیر بهداشت، نسبت به بی توجهی به اتمام ساخت مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان گتوند و به ویژه عدم شروع احداث بیمارستان صالح شهر ، متذکر شده بود بار دیگر بر اجرای سریع این پروژه تاکید کرد.

این موضوع از سوی دکتر همتی معاون پارلمانی و دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت پذیرفته و مقرر شد اقدامات لازم برای آغاز روند احداث بیمارستان صالح شهر گتوند در آخر شهریور ۹۸ انجام شود.

سهراب گیلانی در این خصوص بر لزوم رعایت کلیه استانداردها در ساخت و تجهیز بیمارستان صالح شهر تاکید کرد و خواستار الگوبرداری از بیمارستان محلی شعیبیه شد.

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ۳۶ بیمارستان درمان بستر در سراسر کشور احداث می شود که با پیگیری نماینده مردم ۲ بیمارستان آن به شعیبیه شوشتر و صالح شهر گتوند اختصاص یافته است.

بیمارستان ۲۱ تختخوابی شعیبیه به عنوان اولین بیمارستان محلی کشور، با پیگیری نماینده مردم توسط دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) احداث و مهر ۹۷ با حضور وزیر بهداشت وقت قاضی زاده هاشمی افتتاح شد.

بیمارستان صالح شهر، پیرو طرح سوال گیلانی از وزیر بهداشت و سفر معاون ایشان به گتوند در اسفند ۹۶، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در فروردین ۹۷ کلنگ زنی شد که متاسفانه به دلیل بی توجهی و عدم رسیدگی، احداث آن تاکنون آغاز نشده است.

گیلانی نماینده مردم، درپایان این جلسه که در فضایی بسیار صمیمانه و در دفتر دکتر جان بابایی برگزار شد، اعلام کرد پس گرفتن سوالم از وزیر منوط به شروع احداث بیمارستان صالح شهر واتمام پروژه های ده گانه بهداشت و درمانی توافقی است که بیش ازیکسال قبل کلنگ زنی شده اند و پیشرفت هم داشته اند لیکن به اتمام و بهره داری نرسیده اند؛ درادامه دکتر جان بابایی قول داد مصوبات این جلسه را برای اجرا به دانشگاه علوم پزشکی دزفول ابلاغ نماید.

تقنین عدالت پایگاه خبری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.