آخرین خبرها

 فعالیت کارگران ایرانی در خارج از کشور باید ساماندهی شود

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس بر ضابطه‌مند کردن فعالیت کارگران ایرانی در خارج کشور تاکید کرد و گفت: بازسازی خرابی‌های و ویرانی‌های گسترده‌ سوریه فرصت مناسبی برای پیمانکاران و شرکت‌های توانمند ایرانی در زمینه خدمات فنی و مهندسی است.

 

عباس پاپی‌زاده در خصوص سیر صعودی مهاجرت کارگران ایرانی به اقلیم کردستان، گفت: متاسفانه دستمزد‌های کارگران علی‌رغم افزایش هزینه‌های زندگی و نوسانات ارزی تفاوت چندانی نداشته و نسبت به افزایش تورم، تغییر نکرده و از طرفی قدرت خرید مردم نیز به شدت کاهش پیدا کرده است، بنابر این نیروی‌های کاری برای کسب درآمد بهتر از کشور خارج می‌شوند.

 

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی بر ضابطه‌مند شدن فعالیت کارگران ایرانی در خارج کشور تاکید کرد و افزود: ما می‌توانیم تحت عنوان صدور خدمات فنی و مهندسی نیروی کار مازاد کشور را به خارج کشور هدایت کنیم، بر همین اساس می‌توانیم نیروهای بیکاری که در داخل کشور هستند را توسط دستگاه های ذی‌ربط حمایت کرده تا درآمد حاصل شده نیز در کشور هزینه شود. این کارمی‌تواند درآمد ناخالص ملی را نیز افزایش دهد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه بازسازی سوریه بازار مناسبی برای شرکت‌ها و پیمانکاران ایرانی است، تصریح کرد: بازسازی خرابی‌های و ویرانی‌های گسترده‌ای که تروریست‌های داعش در شهرهای مختلف سوریه برجای گذاشته‌اند می‌تواند فرصت مناسبی برای شرکت های توانمند جمهوری اسلامی ایران در زمینه خدمات فنی و مهندسی ایجاد کند،

از طرفی ما در کنار مردم سوریه در مقابل داعش ایستادیم، بنابر این انتظار داریم در فرصت‌های سرمایه‌گزاری و بازسازی که منافعی هم وجود دارد، از توانمندی‌های ایران استفاده شود.

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، خاطر نشان کرد: از مسئولان کشور انتظار داریم مسائل مربوط به حضور ایران در سوریه جهت بازسازی را پیگیری کنند تا بتوانیم حضور موثری در بستن قراردادهای بزرگ پیمانکاری در کشور سوریه برای بخش خصوصی و دولتی جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری تخصصی حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.