کد خبر : 9360
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

دادستان شوشتر :صیانت از اراضی ملی و دولتی یک مطالبه و  وظیفه عمومی است

دادستان شوشتر :صیانت از اراضی ملی و دولتی یک مطالبه و  وظیفه عمومی است

صیانت از اراضی ملی و دولتی یک مطالبه و  وظیفه عمومی است. دستگاه قضا با متجاوزین برخورد قانونی و قاطع می کند. دادستان شوشتر گفت: با قاطعیت در بازپس گیری اراضی ملی تصرف شده از سوی افراد سودجو اقدام می کنیم، زیرا این زمین‌ها متعلق به آحاد مردم هستند و هیچ کس حق دست درازی و

صیانت از اراضی ملی و دولتی یک مطالبه و  وظیفه عمومی است. دستگاه قضا با متجاوزین برخورد قانونی و قاطع می کند.

دادستان شوشتر گفت: با قاطعیت در بازپس گیری اراضی ملی تصرف شده از سوی افراد سودجو اقدام می کنیم، زیرا این زمین‌ها متعلق به آحاد مردم هستند و هیچ کس حق دست درازی و تصرف در آنها را ندارد و به زمین خواران در شوشتر هشدار می دهم که در کمترین زمان و با قاطعیت با زمین خواران برخورد می کنیم.

سید قادر موسوی دادستان شهرستان شوشتر اظهار داشت: ضمن تذکر به همه متولیان امر درخصوص حساسیت وتوجه بیش از پیش نسبت به انجام وظایف قانونی خود اعلام کرد، صیانت از اموال عمومی و بیت المال وظیفه ای عمومی به ویژه برای دستگاهای مسئول بوده وهمه اعضای محترم شورای تامین شهرستان نیز نسبت به این موضوع که خواست مردم مومن و ولایتمدار شهرستان شوشتر نیز هست، دغدغه داشته وازتمام ظرفیت های موجود در نیل به این امر مهم اهتمام ورزیده اند.

وی در ادامه افزود:
اگر چه در گذشته اقداماتی توسط دادگستری دراین زمینه صورت گرفته ولیکن باتوجه به اینکه تصرف وتعرض نسبت به اموال عمومی از ناحیه برخی افراد قانون شکن درسالهای اخیر شدت گرفته، لذا متناسب بااین امر دادگستری شوشتر باتشکیل منظم شورای حفظ حقوق بیت المال باحضور دستگاهای مسول به ویژه اداره اطلاعات ،سپاه و نیروی انتظامی اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

دادستان شوشتر بیان کرد: ضمن تشکر از همراهی وهمکاری همه اعضای شورای تامین، همکنون قوه قضائیه با استفاده از همه ظرفیت ها با کسانی که به حقوق مردم دست درازی کنند برخورد قاطع و جدی داشته وخواهد داشت و ان شاءالله دست تجاوزگران را در هر حریم و عرصه‌ای که باشد کوتاه خواهد کرد.

موسوی با اشاره به همراهی مردم در ارائه گزارشات زمین خواران بیان کرد: از مردم ولایت مدار شوشتر درخواست می کنیم باتوجه به اینکه این اموال متعلق به بیت المال بوده ومردم نیز صاحبان واقعی آنها هستند خواست درصورت مشاهده هرگونه تصرفات غیرقانونی در اراضی دولتی وملی، زمین شهری و یا هر عمل غیرقانونی دیگر موضوع را دراسرع وقت به دفتر دادستانی یا دفتر حفاظت اطلاعات دادگستری شوشتر گزارش دهند.

دادستان شوشتر تصریح کرد: کلیه شهروندان می توانند در صورتی که بخواهند هویت خود را مخفی نگه دارند گزارش خود را بدون ذکر نام به دادگستری تحویل دهند، ضمنا موقعیت ومشخصات ملک یا هرعمل غیرقانونی دیگر را حتی المقدور با ذکر نام متهم جهت سهولت در پیگیری درگزارش درج نمایند.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.