آخرین خبرها

 شهرستان شوشتر به صورت جدی با مسئله کمبود نیرو و معلم مواجه است

 شهرستان شوشتر به صورت جدی با مسئله کمبود نیرو و معلم مواجه است

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شوشتر بامحوریت برنامه ریزی در خصوص مهر ماه وبازگشایی مدارس برگزار شد.

این جلسه که با حضور بابلی سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان تشکیل شد،
حسین پنبه دانه پور فرماندار شوشتر اظهار کرد: طبق بررسی ها تا سال ۱۴۰۰ حدود ۱ هزار و ۲۰۰ نفر از نیروهای آموزش و پرورش بازنشسته می شوند و این یک چالش جدی برای این حوزه درشهرستان شوشتر خواهد بود و از هم اکنون باید برنامه ریزی لازم برای آن صورت گیرد.

وی افزود: در خصوص تامین پوشاک دانش آموزان از همه دست اندرکاران تشکر می کنم چرا که با زمان بندی خوب و برنامه ریزی مناسب شاهد رضایت والدین و دانش آموزان از کیفیت و کمیت این موضوع بودیم.

فرماندار شوشتر خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم برای دانش آموزان و خانواده آنها طریقه حمل و نقل تا محل مرکز آموزشی شان است که باید سازماندهی شرکت های حمل و نقل و نرخ سرویس مدارس به گونه ای باشد که به خانواده ها خصوصاً اقشار ضعیف فشار نیاید و همچنین این شرکت ها به تعهدات خود به طور دقیق عمل کنند.

فرماندار شوشتر اضافه کرد: شرایط کشور و محدودیت های اقتصادی را همه می دانیم اما اهمیت آموزش و پروش را نیز واقفیم و انتظار داریم همکاری های لازم برای جذب نیرو از سوی وزارتخانه و اداره کل استان صورت گیرد، چرا که در حال حاضر برای برپایی کلاس ها با کمبود معلم مواجه ایم.

در ادامه وی بیان کرد: شوشتر در حوزه کسب مقام ها و مدال های علمی و پژوهشی همیشه دارای جایگاه بالایی بوده و به همین دلیل به حق نیست با سختی ها و شرایط کنونی با کمبود هایی از قبیل معلم و نیروی آموزشی روبرو باشد.

پنبه دانه پور ضمن تاکید بر همکاری تمام ارگان ها در خصوص بازگشایی مدارس گفت: شروع کار مدارس در اول مهر ماه باید با برنامه هایی همراه باشد که اشتیاق دانش آموزان به حضور در مدرسه و علم آموزی را افزایش دهد.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.