آخرین خبرها

پروژه های بهداشت و درمان شهرستان شوشتر افتتاح و کلنگ زنی شد

پروژه های بهداشت و درمان شهرستان شوشتر افتتاح و کلنگ زنی شد

پروژه های بهداشت و درمان شهرستان شوشتر با حضور دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان،سهراب گیلانی نماینده مردم شریف شوشتروگتوند،مهندس حسین پنبه دانه پور فرماندار شوشتر و دکتر فرهاد ابول نژادیان رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر و جمعی از مسئولین افتتاح و کلنگ زنی شد.
در مراسم افتتاح بخش ماموگرافی بیمارستان خاتم الانبیاء دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر اظهار کرد: بخش ماموگرافی شوشتر با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در مدت ۶ ماه تجهیز و راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: ماموگرافی ابزاری برای کشف زودرس سرطان سینه است و می تواند غده سرطانی سینه را ۱۰ سال قبل از آنکه قابل لمس شود شناسایی کند و این موضوع اهمیت وجود این مرکز در شهرستان شوشتر را به وضوح نشان می دهد.
دکتر ابول نژادیان گفت: دستگاه ماموگرافی شوشتر از جمله بهترین دستگاه های حال حاضر دنیا است که بصورت دیجیتال و با بالاترین وضوح، تصویربرداری انجام می دهد و در عین حال کمترین اشعه را به بدن بیمار منتقل می کند که در محدوده تشخیصی به هیچ عنوان برای فرد بیماری زا نیست، همچنین دستگاه مامو گرافی شوشتر قابلیت ارتقا و به روز رسانی دارد به گونه ای که در آینده نزدیک نمونه های بیوپسی را نیز می توانیم با همین دستگاه نمونه گیری کنیم.
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر ادامه داد: بهترین سن برای شروع ماموگرافی را ۳۵ سال دانسته اند و خانم ها از ۴۰ سال به بعد حداقل باید هرسال یک بار از نظر وجود یا عدم وجود سرطان سینه توسط این دستگاه پایش شوند.
شایان ذکر است ، پیش از این مردم شوشتر بدلیل نبود عدم ارائه خدمات ماموگرافی می بایست با صرف هزینه زیاد و پیمودن مسافت های طولانی به مرکز استان و شهرستان های همجوار مراجعه میکردند تا بتوانند از خدمات ماموگرافی استفاده کنند اما اکنون با راه اندازی بخش ماموگرافی کلیه خدمات مربوطه در شهرستان انجام می شود.
در ادامه از کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان خاتم الانبیاء بازدید شد.
کلنیک ویژه بیمارستان خاتم الاَنبیاء(ص) شوشتر
در کمتر از چهار ماه با سرعت بسیار زیادی تکمیل شده و در شرایط کنونی پس از نازک کاری های جزئی آماده افتتاح است.
این کلنیک بیش از
یکهزار و ۶۲۶ متر مربع زیربنا دارد و در زمینی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع بنا شده است، این کلینیک با این مساحت در شمال خوزستان کم نظیر است.
این پروژه در یک مرداد ماه ۱۳۹۵ با حضور مسئولان استانی کلنگ زنی شد ولی به دلیل اختلاف هایی که در بین راه پس از استقلال دانشکده علوم پزشکی پیش آمد روند اجراییش متوقف شد و تا ماههای گذشته خبری از راه اندازی این مرکز بزرگ خدمات دهی شهرستان شوشتر نبود.
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر در بازدید امروز با بیان روند طولانی واگذاری این پروژه به شوشتر عنوان کرد: زمان زیادی صرف شد تا پروژه تغییر تحول شود، نهایتا این پروژه اول اسفند ۹۷ رسما به پیمانکار جدید واگذار شد و فعالیت عمرانی در این پروژه با سرعت بسیار زیادی پیگیری شد.
وی درباره سرعت عمل در اجرای این پروژه تاکید کرد: در اجرای این پروژه طی سه سال ۵۷درصد پیشرفت فیزیکی و در شش ماه اخیر ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده است، این رقم قابل توجه و بسیار چشم گیری است و ان شاالله بزودی آمادگی افتتاح این پروژه را خواهیم داشت.
شایان ذکر است کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) با فضای فیزیکی بسیار مناسب، پذیرای پزشکان متخصص شوشتر خواهد بود و درمانگاه های تخصصی قلب و عروق، جراحی مغز و اعصاب، اطفال، زنان و زایمان، داخلی، چشم پزشکی، روان پزشکی، جراحی عمومی، نورولوژی و… در آن راه اندازی می شود. همچنین این کلینیک بزرگ و مجهز دارای بخش دندانپزشکی، داروخانه، قسمت اداری و بخش های دیگر نیز خواهد بود.
♻️ در ادامه مراسمات بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت شیخ حسین برگزار شد.
✅ دکتر فرهاد ابول نژادیان رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر در این مراسم گفت: اعتبار ساخت و تجهیز این مرکز بیش از ۱۴ میلیارد ریال بوده و با زیربنای بیش از ۵۳۰ متر مربع بنا شده است.
🔻وی با بیان اینکه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت شیخ حسین از پروژه های تفاهم نامه ای میان استانداری خوزستان، وزارت بهداشت و دانشکده علوم پزشکی بوده و امروز برای خدمت به مردم به بهره برداری می رسد ادامه داد: این مرکز جمعیت ۴ خانه بهداشت را تحت پوشش دارد و در مجموع ۴ هزار و ۶۰۹ نفر و بیش از ۹۰۰ خانوار از خدماتی نظیر ویزیت پزشک، داروخانه، خدمات مامایی، تغذیه، بهداشت محیط، دندانپزشکی و… در این مرکز بهره مند خواهند شد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.