آخرین خبرها

فاز اول عملیات اجرایی پروژه بزرگ و ملی طرح آبرسانی به سه روستای شرق دزفول (کهنک ، فیروز آباد و بنه قیصر) با اعتبارات ملی

‍  با پیگیری و تلاشهای عباس پاپی زاده نماینده مردم شریف دزفول ، فاز اول عملیات اجرایی پروژه بزرگ و ملی طرح آبرسانی به سه روستای شرق دزفول
(کهنک ، فیروز آباد و بنه قیصر) با اعتبارات ملی آغاز شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی دزفول از آغاز اجرای فاز اول عملیات آبرسانی به سه روستای کهنک ، فیروز آباد و بنه قیصر دزفول خبر داد.

محمد گلچین پور گفت : به دنبال خشکسالی سالهای اخیر ، سه روستای مذکور با کمبود آب شرب مواجه شده که رفع مشکل تامین آب شرب این سه روستا در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود : طی جلساتی که با حضور مهندس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور انجام گرفت ، اعتبار پروژه خط انتقال و تامین آب این سه روستا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین گردید.

مدیر آبفا روستایی دزفول تصریح کرد : عملیات اجرایی فاز اول پروژه انتقال آب به سه روستای کهنک ، بنه قیصر و فیروز آباد که در شرقی ترین نقطه از شهرستان دزفول و انتهای حوزه دزفول به شوشتر واقع شده اند به طول ۱۳ کیلومتر آغاز شده است.

وی در ادامه افزود :
۶ کیلومتر از اجرای این طرح لوله گذاری شده و در فاز دوم احداث ایستگاه پمپاژ و ساخت مخازن جهت تامین آب شرب این سه روستا نیز در دستور کار قرار دارد.

گلچین پور در پایان ضمن تشکر از پیگیری های نماینده دزفول گفت: با اجرای این طرح بزرگ ۶۰۰ خانوار در این سه روستا از نعمت آب شرب بهره مند خواهند شد.

گفتنیست روستای کهنک در شرقی ترین نقطه از شهرستان دزفول در بخش چغامیش و دو روستای بنه قیصر و فیروز آباد نیز در بخش سردشت دزفول قرار دارند که ساکنین این روستاها با مشکل آب شرب مواجه بودند.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.