آخرین خبرها

 کارگران هفت تپه صدای خود را به گوش اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس رساندند

 

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: روز گذشته تعدادی از کارگران هفت تپه با حضور در جلسه این کمیسیون مطالبات و مشکلات خود را بیان کردند.

علی ساری در رابطه با حضور تعدادی از کارگران هفت‌تپه به نمایندگی از سایر کارگران در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: کارگران هفت‌تپه پیگیر مطالباتشان هستند، صدای مظلومیت آنها هم از دور به گوش می‌رسید، کمیسیون اجتماعی از آنها دعوت کرد تا مسئله آنها را از نزدیک بشنود، خوشبختانه با پیگیری کمیسیون و دعوت از این کارگران روز گذشته با حضور مسئولان سازمان خصوصی‌سازی، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی جلسه برگزار شد.

نماینده مردم شریف اهواز،کارون،باوی و حمیدیه گفت: رابطه سه گانه کارفرما، کارگر و دولت در هر صنعتی وجود دارد، این سه عنصر ارتباط تنگاتنگی با هم دارند، وظیفه دولت به نوعی تنظیم روابط بین کارفرما و کارگر است، کمیسیون اجتماعی نیز طبق قانون اساسی در هر مسئله می‌تواند ورود کند، کمیسیون می‌تواند از ابزار نظارتی استفاده کرده و از دولت در خصوص چگونگی تنظیم این روابط توضیح بخواهد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: مجلس خانه ملت است و باید صدای ملت را از همین خانه به گوش مسئولان رساند، همین که این کارگران از طرف یک قوه دعوت می‌شوند و خبر این اتفاق انتشار پیدا می‌کند، خود تأثیرگذار است.

علی ساری درخصوص جزئیات نشست اعضای کمیسیون اجتماعی با نمایندگان کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه گفت:
نگرانی کارگران هفت‌تپه از پرونده‌سازی‌ها و
بررسی‌های سازمان خصوصی‌سازی از اهلیت کارفرما به هیات تحقیق و تفحص مجلس ارسال می‌شود.

در پایان، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از ۲۰ کارگر اخراجی، ۱۷ نفر به محل کار خود بازگشته‌اند و هنوز با بازگشت به کار ۳ نفر از آنها موافقت نشده است که به این موضوع نیز رسیدگی خواهد شد.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.