‍  طرح طبقه بندی و ساماندهی مشاغل در پالایشگاه آبادان اجرایی شود

عامرکعبی نماینده مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرایی شدن طرح ساماندهی نیروهای پیمانکار وزارت نفت اظهار کرد: با حضور کارشناسان وزارت نفت،کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و مدیران منابع انسانی وزارت نفت طرح ساماندهی و طبقه بندی ۱۰۴ هزار نفر نیروهای پیمانکار در وزارت نفت به ویژه نیروهای پیمانکار شاغل در پالایشگاه آبادان اجرایی می شود.

وی افزود: امیدواریم با پیگیری‌های سه ساله صورت گرفته و هماهنگی وزارت نفت،وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی این طرح تا پایان آذرماه اجرای شود.

نماینده مردم آبادان با تاکید بر اجرا شدن ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه مربوط به مناطق جنگی توسط وزارت نفت، گفت: افزایش پروژه‌های برون سپاری به نوعی در جهت اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی است اما پاشنه آشیل برون سپاری پروژه‌ها، رها شدن کارکنان متخصص شاغل در صنعت نفت است.

کعبی افزود: در طول چند سال گذشته نظارتی بر وضعیت حقوق، دستمزد، امور رفاهی و زیستی کارکنان ارکان ثالث و پیمانکاری در پروژه‌های مختلف صنعت نفت در سال‌های گذشته یا وجود نداشته و یا بسیار ضعیف بوده است.

وی با اشاره به تبصره ۳ ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه که در سال ۹۶ مصوب شد، گفت: دولت مکلف است که سال اول اجرای قانون برنامه ساز و کارهای مناسب در نظامات پرداخت حقوق و مزایا و نظام مالیاتی را به نحوی مدون نماید که اختلاف حقوق و مزایا بین مقامات، روسا، مدیران و کارکنان موضوع این ماده در مشاغل مشابه و شرایط مشابه در هر صورت از ۲۰ درصد تجاوز نکند و در مسیر تصمیم‌گیری قانونی قرار دهد.

عامر کعبی گفت: به نظر می‌رسد، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل می‌تواند تا حدودی وضعیت حقوق و دستمزد کارکنان متخصص صنعت نفت در لباس ارکان ثالث را سامان‌دهی کند.

وی افزود: گام اول اجرای سراسری طرح طبقه‌بندی مشاغل سال گذشته به همت سازمان منطقه ویژه پتروشیمی، در بین کارکنان شاغل در شرکت‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر برداشته شد و قرار است این پروژه تا آذر ماه امسال به طور کامل اجرایی شود.

نماینده آبادان عنوان کرد: این طرح بزرگترین گام برای یکپارچه‌سازی و ساماندهی معیشت مجموعه کارکنان قرار داد موقت، قرار داد معین و نیروهای ارکان ثالث صنعت نفت کشور به ویژه نیروهای پیمانکاری در پالایشگاه نفت آبادان خواهد بود.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *