به دعوت سهراب گیلانی نماینده مردم شریف شوشتر و گتوند، نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد جهت بررسی مشکلات دیرینه اوقافی مردم به شوشتر آمد

به دعوت سهراب گیلانی نماینده مردم شریف شوشتر و گتوند، نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد جهت بررسی مشکلات دیرینه اوقافی مردم به شوشتر آمد

پیرو طرح سوال سهراب گیلانی از وزیر ارشاد درخصوص مشکلات اوقافی شوشتر و گتوند، دکتر صالحی وزیر ارشاد، ضیایی نماینده ویژه خود را به شوشتر فرستاد.

در جلسه ای که به این منظور و با حضور مسئولین استانی و شهرستانی انجام شد، جمعی از همشهریان به بیان دغدغه های مردم درخصوص املاک موقوفی، بقاع متبرکه ، گرانی قبور و … پرداختند

در این نشست ضمن تصمیم گیری در مورد موضوعات، مقرر شد گزارشی از سوی دکتر ضیایی به وزیر ارائه گردد تا ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به اتخاذ تصمیمات لازم اقدام نمایند.

ارائه مشکلات ۲۵۰ واحد مسکونی در شهر شوشتر که محل تعارض ادارات اوقاف و راه و شهرسازی میباشد از مهمترین موضوعاتی بود که مقرر شد گزارش آن به وزیر ارائه شود و با هماهنگی بین ادارات مربوطه، رسیدگی شود.

مشکل دیرینه مربوط به قیمت بالای قبور و گرفتن مجدد وجه از مالکان قبرها ، دیگر موضوعی بود که در این سفر مورد بررسی قرار گرفت و جمعی از مردم با ارائه اسناد به بیان نمونه هایی از آن پرداختند و مقرر شد که رسیدگی به موضوع در دستور کار وزارت ارشاد و اوقاف کشور قرار گیرد.

وضعیت بقاع و اماکن متبرکه ، مساجد ، اراضی مورد تعارض مردم و اداره اوقاف از دیگر موضوعات مورد بررسی در این جلسه بود

دکتر جوروند مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مهندس پورفخری معاون اوقاف استان، مهندس حسین پنبه دانه پور فرماندار شوشتر ، روسای ادارات اوقاف و فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر و دیگر مسئولین شهرستانی حاضر در این جلسه بودند.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *