آخرین خبرها

گلایه نماینده سوسنگرد از کمبود امکانات در این شهر/نگرانی از سرعت گرفتن انتشار ویروس کرونا در استان

گلایه نماینده سوسنگرد از کمبود امکانات در این شهر/نگرانی از سرعت گرفتن انتشار ویروس کرونا در استان

قاسم ساعدی نماینده مجلس دهم می‌گوید در شهرستانی مانند دشت‌آزادگان با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، کادر درمانی فقط دو تب‌سنج دارند و از سوی دیگر مسئول هلال احمر می‌گوید هیچ امکاناتی نداریم بنابراین نمی‌توانیم کمک کنیم

 

قاسم ساعدی، نماینده دشت‌آزادگان و هویزه در گفت‌وگو با رویداد۲۴ با تاکید بر سرعت گرفتن گسترش ویروس کرونا در سراسر کشور و مخصوصاً استان خوزستان می‌گوید با توجه به اینکه استان خوزستان بنا بر مسائل اقتصادی، نسبت به سایر استان‌ها مهاجرپذیرتر است و تردد در آن زیاد است ما همگی نگران شیوع کرونا در این استان هستیم.

او گفته در چند روز شیوع این بیماری به‌خصوص در شهرستان اهواز جهش چشمگیری داشته است و درصد جان‌باختگان این بیماری در خوزستان نسبت به درصد مبتلایان کل کشور، درصد نسبتاً بالایی دارد. از طرفی، همچنان با وجود این مسائل، تردد از سایر استان‌ها، حتی کانون شیوع کرونا، به خوزستان ادامه دارد و تمام این مسائل سبب نارضایتی مردم شده است.

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به کمبود امکانات در این استان افزود: تنها متولی این بحران در استان خوزستان، دانشگاه علوم پزشکی اهواز است. متاسفانه تاکنون خوزستان کمکی از هلال احمر کشور دریافت نکرده است.

او می‌گوید: شخصاً با مسئول سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور صحبت کردم و ایشان نیز صراحتاً گفت این سازمان به‌دلیل کمبود امکانات، کمکی نمی‌تواند بکند. این یک فاجعه است که هلال احمر به‌عنوان خط مقدم امداد و نجات در کشور در چنین وضعیتی قرار دارد. رییس‌جمهور باید پاسخگو باشد که چرا نهادی که ستون مدیریت بحران در کشور است هنوز پس از چندین ماه رییس ندارد؟ جای تاسف دارد که ملت در ظنین شرایطی از کمک‌های این نهاد محروم‌اند.

ساعدی در خصوص کمبود لوازم بهداشتی در خوزستان خاطرنشان کرد: در اغلب داروخانه‌های استان، اقلامی، چون ماسک و محلول‌های ضدعفونی‌کننده نایاب است. با توجه به اینکه فقر در خوزستان بیداد می‌کند و اکثریت مردم متعلق به دهک‌های پایین جامعه هستند، توانایی تهیه لوازم بهداشتی مورد نیاز با قیمت‌های گزاف را ندارند. به همین سبب وزارت بهداشت باید سهم مناسبی به خوزستان بدهد.

 

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *