‍ اعلام نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان

‍ اعلام نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان

نتایج قطعی یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان از سوی ستاد انتخابات استان اعلام شد. با پایان یافتن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ساعت ۲۴ روز (جمعه ۲ اسفند) شمارش آرا در حوزه های انتخابیه خوزستان همزمان با سراسر کشور آغاز شد و نتایج قطعی انتخابات اعلام شد. این استان ۱۸ کرسی

نتایج قطعی یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان از سوی ستاد انتخابات استان اعلام شد.

با پایان یافتن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ساعت ۲۴ روز (جمعه ۲ اسفند) شمارش آرا در حوزه های انتخابیه خوزستان همزمان با سراسر کشور آغاز شد و نتایج قطعی انتخابات اعلام شد. این استان ۱۸ کرسی در بهارستان دارد.

 

در استان خوزستان از سه میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۳۸ نفر واجد شرایط رای دادن، یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۹۱۴ نفر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردند که این رقم معادل ۴۳ درصد از کل واجدین شرایط است.

 

حوزه انتخابیه شوش دانیال:

در حوزه انتخابیه شهرستان شوش دانیال، از مجموع ۹۴ هزار و ۸۲۴ رای ماخوذه «محمد کعب عمیر» با کسب ۲۳ هزار و ۳۵۸ رای به عنوان نماینده این شهرستان انتخاب شد.

 

حوزه انتخابیه شادگان:

در حوزه انتخابیه شادگان، از مجموع ۴۶ هزار و ۲۸ رای ماخوذه «حجت الاسلام مجید ناصری نژاد» (نماینده فعلی این شهرستان) با کسب ۱۲ هزار و ۵۵۵ رای به عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد.

 

حوزه انتخابیه خرمشهر:

در حوزه انتخابیه خرمشهر از مجموع ۴۷ هزار و ۴۶۶ رای ماخوذه، «سید لفته احمدنژاد» با ۹ هزار و ۶۳۸ رای به عنوان نماینده مردم خرمشهر انتخاب شد.

 

حوزه انتخابیه ایذه و باغملک:

در حوزه انتخابیه ایذه و باغملک، از مجموع ۱۲۷ هزار و ۵۰۶ رای ماخوذه، «عبدالله ایزدپناه» با ۳۳ هزار و ۲۸۰ رای به عنوان نماینده این حوزه انتخابیه معرفی شد.

 

حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه:

در حوزه انتخابیه دشت آزادگان، از مجموع ۷۸ هزار و ۴۴۷ رای ماخوذه، «قاسم ساعدی» (نماینده فعلی این شهرستان) با ۹ هزار و ۵۸۹ رای به مجلس یازدهم راه یافت.

 

حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر:

در حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر، از مجموع ۶۹ هزار و ۴۲۸ رای ماخوذه، «ابراهیم متینیان» با ۲۴ هزار و ۵۱۳ رای به عنوان نماینده این حوزه معرفی شد.

 

در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری:

در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری، از مجموع ۶۱ هزار و ۶۴۳ رای ماخوذه، «محمد طلا مظلومی» با کسب ۱۸ هزار و ۲۸ رای به عنوان نماینده این شهرستان انتخاب شد.

 

حوزه انتخابیه اندیمشک:

در حوزه انتخابیه اندیمشک، از مجموع ۷۰ هزار و ۳۳۹ رای ماخوذه، «فریدون حسنوند» (نماینده فعلی شهرستان) با کسب ۳۳ هزار و ۴۰۰ رای به عنوان نماینده مردم به بهارستان راه پیدا کرد.

 

حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند:

در حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند، از مجموع ۹۶ هزار و ۹۰۴ رای ماخوذه، «سهراب گیلانی» (نماینده فعلی شهرستان) با ۳۱ هزار و ۸۵۳ رای به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخاب شد.

 

حوزه انتخابیه آبادان:

در حوزه انتخابیه آبادان، از مجموع ۷۰ هزار و ۲۳۱ رای ماخوذه، «سید محمد مولوی» با کسب ۳۵ هزار و پنج رای، «سید مجتبی محفوظی» با ۲۱ هزار و ۴۰۲ رای و «جلیل مختار» (نماینده فعلی شهرستان) با ۱۹ هزار و ۸۴۲ رای به بهارستان راه پیدا کردند.

 

حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل:

در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل، از مجموع ۹۶ هزار و ۹۷۹ رای ماخوذه، «علیرضا ورناصری قندعلی» با ۳۷ هزار و ۴۱۱ رای به عنوان نماینده مردم در این حوزه انتخابیه معرفی شد.

 

حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان:

در حوزه انتخابیه ماهشهر، امیدیه و هندیجان، از مجموع ۱۰۸ هزار و ۹۴۸ رای ماخوذه، «حبیب آقاجری» به کسب ۳۰ هزار و ۴۳۰ رای به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه به مجلس یازدهم راه یافت.

 

حوزه انتخابیه دزفول:

در حوزه انتخابیه دزفول، از مجموع ۲۱۹ هزار و ۸۹۳ رای ماخوذه، «سید احمد آوایی» با کسب ۹۹ هزار و ۱۰۴ رای به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه به بهارستان راه پیدا کرد.

 

حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه:

در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه، «سید کریم حسینی» با کسب ۹۹ هزار و ۱۰۶ رای و «مجتبی یوسفی» با کسب ۶۵ هزار و ۹۲۳ رای به مجلس یازدهم راه یافتند و رقابت برای کرسی سوم میان «شبیب جویجری و احمد سراج به دور دوم کشید.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.