آخرین خبرها

میلیون‌ها نفر نخل در حال از بین رفتن است /لابی‌های غیرقانونی به دنبال انتقال آب هستند

میلیون‌ها نفر نخل در حال از بین رفتن است /لابی‌های غیرقانونی به دنبال انتقال آب هستند

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست‌های اعمال شده در خصوص انتقال آب کشاورزی در جنوب کشور تاکید کرد: میلیون‌ها نفر نخل در حال از بین رفتن است چرا وزارت جهاد کشاورزی به فکر این صنعت مهم نیست.

حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد نماینده مردم شریف شادگان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه کشاورزی با اشاره به وضعیت کشور در حوزه کشاورزی و دامداری بر لزوم تحقق امر عدالت در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: بخش کشاورزی یکی از ضرورت‌های پیشرفت کشور است، این موضوع اهمیت دو چندان دارد، چرا که از سوی مقام معظم رهبری شاهد نام نهادن «جهش تولید» برای سال جاری بودیم، اگر بخواهیم تولید داخل را تقویت کنیم و در مقابل تحریم‌ها محکم بایستیم بخش کشاورزی باید از سوی تمامی عناصر حاکمیت به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهمی که سال‌هاست بخش کشاورزی به خصوص صیفی‌کاری را درگیر کرده است، این است که برای مثال کشاورز نمی‌داند چه مقدار کاشت کند و چگونه محصول بکارد،
به همین دلیل یک زمانی با کمبود شدید محصولات روبرو هستیم یا یک زمان با مازاد محصولات، به طوری که محصولات روی دست کشاورز می‌ماند و وی دچار خسارت می‌شود.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است وزارت جهاد کشاورزی مرکزی را برای راهنمایی کشاورزان در مورد مقدار، نوع و به صرفه‌ بودن کاشت تعبیه کنند، یکی از مسائل مهم در این حوزه این است که کشت‌های مهم و استراتژیک را حفظ کنیم که متاسفانه اکنون سیاست اعمال شده برخلاف این مهم است.

ناصری‌نژاد تصریح کرد: یکی از کشت‌های اصلی، بحث کشت خرما است، ولی سیاست‌های اعمالی این صنعت مهم را دارد از بین می‌برد. یکی از مشکلات در این حوزه نیز توزیع و انتقال اشتباه و نابخردانه آب است. کسانی که به این موضوع توجه ندارند عامدانه نسبت به انتقال آب اقدام می‌کنند و مافیاهایی که با لابی‌های غیرقانونی به دنبال انتقال آب هستند وضعیت نخل‌ها را در جنوب کشور ببینند، چرا که اکنون این نخل‌ها در حال از بین رفتن است.

وی در پایان اضافه کرد: چرا وزارت جهاد کشاورزی به فکر این صنعت مهم نیست؟
میلیون‌ها نفر نخل در حال از بین رفتن است، اما برخی به صورت غیرقانونی به دنبال موضوع انتقال آب هستند. این خلاف عدالت و خلاف مصلحت کشور است.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

taghninedalat.ir

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *