کد خبر : 9742
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴

هیچ نماینده ای حق دخالت در امور اجرایی را ندارد

هیچ نماینده ای حق دخالت در امور اجرایی را ندارد

رییس مجلس در جمع خبرنگاران استان خوزستان: هیچ نماینده ای حق دخالت در امور اجرایی را ندارد/برنامه‌هایی برای اشتغالزایی در خوزستان اجرا خواهد شد. محمدباقر قالیباف امروز در روز پایانی سفر خود به خوزستان در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: خوشحال هستم که اولین نظارت میدانی را در استان خوزستان داشتم زیرا این استان

رییس مجلس در جمع خبرنگاران استان خوزستان:
هیچ نماینده ای حق دخالت در امور اجرایی را ندارد/برنامه‌هایی برای اشتغالزایی در خوزستان اجرا خواهد شد.

محمدباقر قالیباف امروز در روز پایانی سفر خود به خوزستان در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار کرد: خوشحال هستم که اولین نظارت میدانی را در استان خوزستان داشتم زیرا این استان از دوران دفاع مقدس تا کنون در حوزه های دفاع و تولید ملی پیشتاز و پیشاهنگ کشور بوده است.

وی افزود: در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اولویت اول نظارت است و دومین اولویت قانون گذاری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رویکرد مجلس در مباحث شفاف سازی گفت: وقتی بحث از شفاف سازی می شود این کار باید با یک رفتار سیستمی و به صورت کاملا میدانی انجام و پیش برده شود.

قالیباف بیان کرد: به خوزستان سفر کردیم تا به حل مسایل و مشکلات استان کمک و آن‌ها را حل کنیم و هدف از این کارها مچ گیری نیست.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیرانی که قوی و امین هستند از آن‌ها حمایت خواهیم کرد تا بتوانند در تصمیم گیری شجاعت داشته باشند و با انگیزه کار خود را پیش ببرند. اگر جایی نیز تخلفی باشد و یا اقدامی خارج از مسیر قانون انجام شود و کم کاری وجود داشته باشد قطعا بر اساس قانون پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: در خوزستان هر جایی که با مردم و مدیران محلی صحبت کردیم مباحث مربوط به حوزه اشتغال و آب و فاضلاب بسیار پرتکرار بود. آسیب های اجتماعی، مسکن، مباحث معیشتی و… از دیگر مشکلات مردم در خوزستان هستند.

قالیباف با اشاره به تصمیماتی که در خوزستان اتخاذ شد، گفت: پروژه کوچک و بزرگ نداریم زیرا گاهی آبرسانی به یک روستا برای اهالی آن روستا یک پروژه مهم به شمار می آید و از این رو بر همه پروژه ها در خوزستان نظارت خواهیم کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این سفر نظارتی، توافقی با قوه مجریه در تهران و استان خوزستان انجام شد تا برخی از مسایلی که بیش از اندازه مردم را در خوزستان آزار می دهد با اولویت در خوزستان انجام شوند.

وی عنوان کرد: در خوزستان ۷۰۰ روستا هستند که با تنش آبی جدی مواجه هستند و در این زمینه توافق شده تا آبرسانی به این روستاها در اولویت قرار بگیرد و امیدواریم تا پایان این دولت و اوایل تابستان سال آینده مشکلات این روستاها با اولویت حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث اشتغال نیز قرار است تا علاوه بر برنامه‌های اشتغالزایی در حال اجرا، اجرای ۴۰ هزار شغل در خوزستان در دستور کار قرار گیرد و جزییات آن بعدا اعلام خواهد شد.

قالیباف ادامه داد: از این ۴۰ هزار شغل، ۱۰ هزار شغل مربوط به زنان سرپرست خانوار است زیرا یکی از مشکلات جدی در خوزستان توجه به بحث زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار است.

وی افزود: بخش عمده ای از این شغل ها در مراکز نوآوری خواهند بود زیرا اولویت مجلس یازدهم توجه به اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان است. در این زمینه چهار مرکز نوآوری به سرعت با هماهنگی با دانشگاه آزاد و دیگر مراکز نوآوری در خوزستان اجرایی خواهد شد.

قالیباف گفت: در حوزه خصوصی سازی و اصل ۴۴ مجلس شورای اسلامی باید فعال‌تر از گذشته عمل کند تا بتوانیم مسیرها و فرآیند واگذاری به بخش خصوصی را برای جلوگیری از ایجاد مفسده کنترل کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخشی از شرکت‌ها که از راه بورس واگذار می شود فرآیند واگذاری آنها روشن است و اما آن بخش هایی که خارج از بورس واگذار می شوند مجلس در بحث نظارت بر واگذاری آن‌ها با جدیت بیشتری ورود خواهد کرد.

وی افزود: نمایندگان زمانی که قانون وضع می کنند، قانونا، شرعا و اخلاقا باید قانون را اجرا کنند. در این زمینه اگر نماینده ای در مجلس در امورات اجرایی دخالت کند خلاف قانون است و نباید دخالت کند.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: یک هیات هفت نفره بر رفتار نمایندگان نظارت خواهد کرد و اگر هر کدام از نمایندگان خلاف قانون عمل کند این هیات ورود خواهد کرد و مقام معظم رهبری نیز روی این مساله تاکید داشتند.

دکتر محمدباقر قالیباف در پایان با اشاره به سفر خود به خوزستان خاطرنشان کرد: در سفر به خوزستان به دنبال آن نبودیم تا به جای قوه مجریه عمل کنیم بلکه این سفر با هدف نظارت بر تصمیمات و اجرای آنها انجام شد.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.