آخرین خبرها

استقرار کامل گمرک در مبادی ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند

استقرار کامل گمرک در مبادی ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند

 در نشست مدیران سازمان منطقه آزاد اروند، نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین منطقه آزاد با مدیران ارشد گمرک جمهوری اسلامی ایران:
استقرار کامل گمرک در مبادی ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند

برای امسال ۵۰ میلیون دلار جهت واردات کالا در منطقه آزاد اروند در نظر گرفته است که با حداقل تشریفات و حداکثر تسهیلات گمرکی از هفته آینده اجرایی می‌شود.
مبادی ورودی محدوده منطقه آزاد اروند دارای نواقص و کمبودهایی است که پس از رفع این نواقص و کاستی‌ها، گمرک به طور کامل در این مبادی ورودی استقرار خواهد یافت.

معاون حقوقی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مقررات در محدوده منطقه آزاد اروند برای ایجاد گشایش اقتصادی به طور کامل در این منطقه اجرایی می‌شود.

معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست گفت: با توافق نمایندگان گمرک جمهوری اسلامی ایران تشریفات گمرکی کالاهای همراه مسافر و کالاهای مصرفی، ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی از بدو ورود تا خروج به عهده گمرک سازمان منطقه آزاد اروند است.

سیدعلی موسوی افزود: در خصوص سایر کالاهای تجاری نیز کنترل و نظارت در مبادی ورودی و خروجی برعهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر می باشد که در محل تلاقی ۲ رودخانه اروند و کارون قرار دارد. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.