آخرین خبرها

انتقاد از عدم لایروبی رودخانه‌ها و سدها باوجود آغاز فصل بارندگی

انتقاد از عدم لایروبی رودخانه‌ها و سدها باوجود آغاز فصل بارندگی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اعتبارات لازم برای لایروبی رودخانه‌ها و ایجاد سیل‌بندها تخصیص پیدا نکرده‌اند، گفت: وزارت نیرو باید قبل از آنکه پیش از این دیر شود فکری برای جلوگیری از حوادث احتمالی در فصل بارندگی و سرما کنند.

قاسم ساعدی با انتقاد از عدم لایروبی سدها و رودخانه‌ها در ماه‌های گذشته سال باوجود آغاز فصل بارندگی، گفت: با توجه به سیل بسیار سنگین سال‌های ۹۷ و ۹۸ که به مدت ۵ ماه نفس بسیاری از شهرهای کشور را بریده بود و با توجه به اینکه سال‌های متمادی کسی به ایجاد سیل‌بندها و لایروبی سدها و رودخانه‌ها توجه نکرده است خسارت‌های غیرقابل جبرانی به بار آمد و مردم زیر بار مشکلات قد خم کرده‌اند.

نماینده مردم شریف دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خسارت بسیاری از کشاورزان مربوط به سیل سال‌های گذشته هنوز پرداخت نشده و تعداد بسیاری منازل مسکونی و راه‌های ارتباطی بازسازی نشده‌اند، افزود: اگرچه ستاد بحران کشور اعتباراتی را مصوب کرد اما متاسفانه این اعتبارات برای بازسازی‌ها کافی نیست چراکه مصالح گران شده است و نمی‌توان با این اعتبار کاری کرد لذا دولت باید به میدان آمده و خلاءهای اعتباری را جبران کند.

وی با بیان اینکه متاسفانه با وجود قول وزارت نیرو مبنی بر لایروبی ۹ شعبه پایین دست رودخانه کرخه اما این لایروبی صورت نگرفته است، اضافه کرد: اگرچه فصل زراعی در خوزستان در راه است اما مردم نگرانند زمین‌های خود را شخم بزنند چراکه ممکن است باز هم گرفتار سیل شوند این در حالی است که مصوبات وزارت نیرو درخصوص ایجاد سیل‌بندها و لایروبی رودخانه‌ها بر زمین مانده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از لایروبی جزئی و فرعی چند رودخانه، اظهار کرد: وزارت نیرو باید با تشکیل کارگروهی قبل از آنکه دیر شود فکری برای جلوگیری از حوادث احتمالی در فصل بارندگی و سرما کنند.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.