آخرین خبرها

ایجاد فرصت‌های شغلی با راه‌اندازی نیروگاه دوم سد دز

ایجاد فرصت‌های شغلی با راه‌اندازی نیروگاه دوم سد دز

ایجاد فرصت‌های شغلی با راه‌اندازی نیروگاه دوم سد دز/با راه اندازی این نیروگاه به طور مستقیم برای ۲۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند لذا باید با دلسوزی پیگیری شود.

نماینده مردم شریف اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح مصوبه شورای اقتصاد را دارد و می‌تواند به عنوان یک طرح ملی و بزرگ محقق شود. از آبی که هرازگاهی با رهاسازی سبب خسارت می‌شود می‌توان با راه اندازی نیروگاه دوم به نحو شایسته استفاده کرد.

وی افزود: ما به دنبال تبدیل اندیمشک به قطب صنعتی، نیروگاهی، کشاورزی و گردشگری هستیم و لذا استفاده از همه ظرفیت‌های شهرستان برای رسیدن به این اهداف ضروری است.

فریدون حسنوند خاطر نشان کرد: ۱۱هزار هکتار زمین آبی پایین دست سد دز وجود دارد و اگر درست برنامه ریزی شود از ظرفیت آب موجود برای نیاز‌های کشاورزی شهرستان استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: ۶۵ کیلومتر طول دریاچه دز است و باید از این ظرفیت برای پرورش ماهی و حتی توسعه گردشگری استفاده شود.

فرماندار اندیمشک هم با تاکید بر لزوم تلاش مضاعف برای برداشتن گام‌های بزرگ در شهرستان گفت: از سرمایه گذاری به نحو شایسته‌ای برای ایجاد اشتغال استفاده می‌شود.

پیمان جهانگیری افزود: ایجاد فرصت شغلی مهمترین عامل امنیت اجتماعی است و با تحقق فرصت شغلی، زمینه برای امنیت پایدار فراهم می‌شود.

سد دز نخستین سد از رشته سد‌های چند منظوره‌ای است که در ۲۳ کیلومتری شمال شرقی اندیمشک بر روی رودخانه دز احداث شده است.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.