کد خبر : 9878
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹

 رئیس مجلس در یادواره ۷۲ شهید والامقام هادی شهر و روستاهای اطراف آن در مازندران حضور یافت؛ اظهارات صریح قالیباف درباره حاشیه سازان برای مجلس/ دولت و مسئول قوه مجریه باید ارزش پول ملی را حفظ کنند

 رئیس مجلس در یادواره ۷۲ شهید والامقام هادی شهر و روستاهای اطراف آن در مازندران حضور یافت؛ اظهارات صریح قالیباف درباره حاشیه سازان برای مجلس/ دولت و مسئول قوه مجریه باید ارزش پول ملی را حفظ کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که چه در جنگ نظامی و چه در جنگ اقتصادی تداوم پیروزی انقلاب اسلامی در خداباوری و مردم باوری است به تفکر مدیریتی اشاره کرد که می تواند موتور پیچیده موشک کروز بسازد و در مقابل به تفکری اشاره کرد که موتور برف پاک کن خودرو نمی تواند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که چه در جنگ نظامی و چه در جنگ اقتصادی تداوم پیروزی انقلاب اسلامی در خداباوری و مردم باوری است به تفکر مدیریتی اشاره کرد که می تواند موتور پیچیده موشک کروز بسازد و در مقابل به تفکری اشاره کرد که موتور برف پاک کن خودرو نمی تواند بسازد و با اشاره به برخی حاشیه سازی های اخیر علیه مجلس در ۴ ماه گذشته گفت: برخی که در ۷ سال گذشته مناصب اجرایی را در اختیار داشتند تلاش می کنند کاهش ارزش پول ملی را به مجلسی که ۳ ماه است تشکیل شده نسبت دهند اما مسئول قوه مجریه و دولت باید ارزش پول ملی را حفظ کنند.

دکتر قالیباف با حضور در گلزارشهدا و یادواره ۷۲ شهید والامقام هادی شهر استان مازندران بیان کرد: نقش شهدا، جانبازان و مردم در دوران دفاع مقدس شکوه آفرین و افتخارآفرین بود و توانستند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند؛ امام خمینی (ره) نیز به مردم آموخت اگر به سنت الهی ایمان داشته باشند و در صحنه حاضر شوند و در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها مشارکت کنند بدون شک با اراده قوی در مقابل همه قدرت‌ها خواهند ایستاد.
وی ادامه داد: امام خمینی (ره) آموخت وقتی کشور و اسلام از جانب دشمن در خطر باشد فرقی نمی‌کند دشمن در مرزها باشد یا چند هزار کیلومتر آن طرف‌تر به امت اسلامی ظلم کند، آمریکا باشد یا شوروی سابق در دوران دفاع مقدس، در واقع چه موضوع دفاع و جنگ باشد یا جنگ اقتصادی، اساس پیروزی اسلام خداباوری و مردم‌باوری است و تداوم انقلاب اسلامی در گرو این دو مولفه است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به برکت مجاهدت و ایمان راسخ ملت و خون شهدا شاهد احیای مجدد اسلام، عزت‌آفرینی و عظمت انقلاب اسلامی هستیم، در واقع خداباوری و مردم باوری منطق شهدا بوده است.
وی ادامه داد: دفاع مقدس منشأ تحول علمی و عملی در عرصه‌های مختلف کشور بوده است، به عنوان مثال چندی پیش از نمایشگاه دستاوردهای هوافضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کردم و خاطرم آمد در گذشته برای داشتن یک گلوله ساده خمپاره یا سیم خاردار با مشکل مواجه بودیم اما امروز با تکیه بر فرهنگ دفاع مقدس به فناوری‌های پیچیده در هوافضا دست پیدا کردیم و جزو ۵ کشور برتر دنیا در این عرصه قرار گرفته‌ایم.
دکتر قالیباف تصریح کرد: دفاع مقدس نشان داد هر موضوع نشدنی، شدنی است؛ آنهایی که می‌خواهند القاء کنند که نمی‌شود و نمی‌توانیم به جای تکیه بر مردم و جوانان،‌از دشمنان تمنا می‌کنند.
وی ادامه داد: نکات مطرح شده در یک مجموعه با دو باور و دو فرهنگ است، یک فرهنگ قادر است موتور موشک کروز بسازد اما در بخش دیگر صنعت نمی‌تواند موتور برف‌پاک‌کن بسازد، البته نه اینکه آنها نتوانند بلکه افرادی هستند که اجازه نمی‌دهند؛ متأسفانه این افراد اعتقادی به فرهنگ و سنت الهی ندارند.
دکتر قالیباف بیان کرد: امروز توفیق خدمت در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده تمام مردم را داریم؛ باید اذعان کرد امروز فشار معیشتی و اقتصادی نه تنها طبقه مستضعف حتی طبقه متوسط را دچار مشکل کرده است و این موضوع را با همه وجود حس می‌کنیم، اگر فردی دو سال قبل با حقوق یک ماه خود دو سکه خریداری کند، اکنون با حقوق ۵ ماه خود نمی‌تواند یک سکه بخرد این امر به معنای ضعف در حوزه پول ملی است.
وی ادامه داد: اطمینان می‌دهیم که کشور ظرفیت حل مشکلات را دارد؛ البته مجلس شورای اسلامی مسئول اجرایی کشور نیست و طبق قانون حق دخالت در مسائل اجرایی را ندارد.
دکتر قالیباف افزود: قوه مقننه باید به قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون بپردازد لذا به مردم قول می‌دهیم در قوه مقننه برای سیاست‌گذاری درست و اجرای قانون توسط قوه مجریه و نهادهای عمومی غیردولتی و بخش‌هایی که مکلف به اجرای قانون هستند به شدت نظارت کنیم.
رئیس قوه مقننه گفت: ما فقط به مردم بدهکاریم و تصمیماتی می‌گیریم که مردم ذی‌نفع باشند.
وی ادامه داد: برخی حرف‌هایی مطرح می‌کنند که ظاهرا ساده و قابل باور است به عنوان مثال عنوان می‌کنند پس از گذشت سه ماه از روی کار آمدن مجلس قیمت دلار بالا رفته است؛ این حرف را افرادی می‌زنند که ۷ سال مسئولیت اجرایی داشتند در حالی که مسئول قوه مجریه و دولت باید ارزش پول ملی را حفظ کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس مکلف به نظارت است اما برخی حرف‌هایی به مجلس نسبت می‌دهند که حاشیه‌ای است، شک نکنید در مجلس به حاشیه نمی‌رویم.
وی ادامه داد: مسیر برنامه‌ریزی کشور در برنامه ۵ ساله هفتم از سوی مجلس یازدهم و دولت سیزدهم تدوین می‌شود؛ در این برنامه ۵ ساله حتما تحول و ثبات در

اقتصاد کشور ایجاد خواهد شد زیرا سرزمین‌مان دارای ظرفیت است.
دکتر قالیباف گفت: بخش عمده مشکلات به دلیل سوء تدبیر و بدمدیریتی در استفاده از امکانات است، البته مشکل اینجاست که مردم را نیز از صحنه خارج کردیم اما هرگاه موفقیتی به دست آوردیم در گرو حضور مردم بوده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی حدود ۸۰ درصد اقتصاد دولتی است این امر محکوم به ضعف، از بین بردن سرمایه و فساد است؛ آنجا که برخی موارد به بخش خصوصی واگذار شد نیز عمدتا خواسته سازی است لذا امروز نیازمند بهره گیری از فرهنگ شهدا هستیم.
وی ادامه داد: همچنین بحث جهش تولید مسکن نیز در دستور کار قرار گرفته است زیرا در کشور به یک میلیون مسکن در هر سال نیاز داریم و این در حالی است که امروزه فکر خانه‌دار شدن برای کارگران و کارمندان امکان‌پذیر نیست.
دکتر قالیباف گفت: بنیاد مسکن ۲۰۰ هزار خانه و مردم ۳۰۰ هزار خانه در سال می سازند اما ۵۰۰ هزار مسکن کم داریم که برای آن برنامه‌ریزی شده است؛ البته در روش‌های سیاست‌های جبرانی نیز برای آن بخش از جامعه که نیازمند تأمین خانه‌های ارزان قیمت نیز هستند پیش‌بینی شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما عهدمان که با مردم مستضعف و طبقه محروم که صاحبان اصلی انقلاب هستند را فراموش نکردیم.
دکتر قالیباف گفت: همچنین طرحی در حال بررسی است که کلیات آن تصویب شده مبنی بر ارائه کالابرگ الکترونیکی برای خانوارها که قرار است به آن رسیدگی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مصمم هستیم در بودجه ۱۴۰۰ و برنامه توسعه ۵ ساله هفتم مسیری را برای دولت سیزدهم ترسیم کنیم که ثبات اقتصادی رخ دهد.
وی ادامه داد: البته احتمالا مردم می‌گویند دیگر تحمل نداریم و جوانان عنوان می کنند دوره جوانی‌مان رو به اتمام است، پس چه زمانی مشکلات برطرف می‌شود که باید بگویم مطمئن باشید با فرهنگ و باور دوران دفاع مقدس در میدان هستیم و باور داریم کشور ظرفیت دارد.
دکتر قالیباف بیان کرد: مردم به هیچ عنوان نباید تحت تأثیر حرف‌های ضد انقلاب و فضاسازی‌ها قرار بگیرند؛ تاکنون هر جا توفیق خدمت داشتم وعده اضافی ندادم لذا امروز نیز مجلس در چارچوب وظایف چنین مسیری را طی می‌کند و آثارش را خواهید دید.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: البته در کمتر از یک سال فرصت باقی مانده از دولت دوازدهم برای کمک به دولت از هیچ مسئله‌ای مضیقه نخواهیم کرد و در جنگ اقتصادی برای گره‌گشایی از مردم، دولت را کمک خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در این بین نباید فراموش شود برخی درصدد تشتت در مدیریت هستند که ما به دنبال آن نیستیم اما حق نظارت دقیق و پیگیری در راستای برداشتن فشار از دوش مردم را مسلم می‌دانیم و طبق آن حرکت می‌کنیم.
دکتر قالیباف افزود: برخی انتقاد می‌کنند چرا در جمع مردم حضور پیدا می‌کنیم زیرا به موضوع پروتکل‌های بهداشتی آسیب می‌زند که باید عنوان کرد مگر در دوران دفاع مقدس که سرزمینمان در خطر بود جان بر کف پشت خاکریزها نمی‌ایستادیم؛ امروز نیز جنگ اقتصادی است و مجلس باید در میان مردم باشد و نمی‌توانیم به هر بهانه‌ای بگوییم این امر امکان‌پذیر نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برای دستیابی به پیشرفت و حل مشکلات باید جوانان وارد عرصه شوند تا بتوانیم به خوبی گام برداریم.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.