آخرین خبرها

‍ کدخدایی: ثبت‌نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری بلامانع است

‍ کدخدایی: ثبت‌نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری بلامانع است

سخنگوی شورای نگهبان از بلامانع بودن ثبت‌نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: بحث‌های دیگرش باید به تدریج حل شود.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، گفت: لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده بورس تهران یا فرابورس ایران در شورا تایید شد، البته تذکری اضافه شد که عبارت دستگاه‌های اجرایی تغییراتی در صدر ماده به وجود آید.

وی تصریح کرد: طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشور به منظور الزام دولت برای بومی گزینی تایید و به این مصوبه داشتن حداقل ۱۰ سال سکونت در آن محل سکونت اضافه شد.

سخنگوی شورای نگهبان از ایرادات این شورا بر قانون وضع مالیات بر خانه‌های‌ خالی، ارجاع به مجلس و اصلاح ایرادات خبر داد.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین از بلامانع بودن ثبت‌نام زنان در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت: بحث‌های دیگرش باید به تدریج حل شود.

کدخدایی اظهار داشت: شورای نگهبان به قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین هیچگونه ورودی نداشته است و تا زمانی که مصوبه‌ای از مجلس ارسال نشود، ورودی نخواهیم داشت.

وی درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت: ما مذاکراتی را با وزارت کشور درباره الکترونیکی برگزارکردن انتخابات ۱۴۰۰ در شرایط کرونا داشته‌ایم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی درباره اینکه شما تاکید کردید که ثبت نام در انتخابات بلامانع است و رییس جمهور آتی می تواند از بین زنان باشد، این در حالی است که هیچ کاندیدای خانمی از سوی شورا تایید نشده است. آیا نظر فقها در خصوص مصادیق رجل سیاسی تغییر کرده است؟ گفت: من عرضم این بود که بحث های فرهنگی در کشور ما جدی است و مساله ای نیست که با یک قانون حل شود ان‌شاءالله در دوره‌های آتی مساله فرهنگی حل شود. ضمن اینکه نظر فقها درباره بحث ریاست جمهوری خانم‌ها هیچ تغییری نکرده است.

‍ تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.