آخرین خبرها

‍  استاندار خوزستان: بیمارستان آیت الله طالقانی(ره) آبادان امسال تکمیل می‌شود.

‍  استاندار خوزستان: بیمارستان آیت الله طالقانی(ره) آبادان امسال تکمیل می‌شود.

 

دکتر غلامرضا شریعتی گفت: بیمارستان فوق تخصصی ۲۴۲ تختخوابی آیت الله طالقانی(ره) آبادان به سرعت در حال ساخت است و تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

وی در بازدید از بیمارستان فوق تخصصی در حال ساخت آیت الله طالقانی(ره) آبادان اظهارداشت: با احتساب موانع پیش رو، این بیماستان تا پایان سال جاری تکمیل و در اختیار دانشکده علوم پزشکی شهرستان آبادان قرار خواهد گرفت.

استاندار خوزستان به پیشرفت ۹۰ درصدی این بیمارستان اشاره و بیان کرد: بیمارستان دارای هفت بلوک و از مجهزترین بیمارستان های استان خوزستان و جنوب کشور بوده و در کنار بیمارستان قدیمی آیت الله طالقانی (ره) در حال ساخت است.

شریعتی اظهارداشت: این بیمارستان با کمک و مساعدت بنیاد مستضعفان(بنیاد علوی) در حال ساخت است و کاملا استاندارد و آموزشی ساخته شده و تجهیز آن نیز به عهده دولت و وزارت بهداشت و درمان است.

وی افزود: درصدد هستیم شرایط اخذ انشعابات این بیمارستان را هرچه سریعتر فراهم کنیم و امیدواریم تا پایان سال و در دولت کنونی بهره برداری شود.

سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان، اسماعیل زمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند و شکرالله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان آبادان در جریان بازدید استاندارخوزستان از پروژه بیمارستان ۲۴۲ تختخوابی فوق تخصصی آیت الله طالقانی (ره) حضور داشتند.

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی طالقانی آبادان که در هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی در درمان مجروحان داشت امروز به خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان تبدیل شده است.
۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان هستند.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.