آخرین خبرها

‍  استاندار خوزستان: قرارگاه خاتم الانبیا(ص) پیمانکار پروژه فاضلاب اهواز شده است / از عنایت مقام معظم رهبری به استان صمیمانه و خاضعانه سپاسگزارم

غلامرضا شریعتی: قرارگاه خاتم الانبیا(ص) پیمانکار پروژه فاضلاب اهواز شده است و امیدواریم با ۵۰ میلیون یورویی که با عنایت ویژه مقام معظم اختصاص یافته است حل این مشکل شروع شود.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در گفت‌وگو با شبکه خبر در خصوص وضعیت دفع آبهای سطحی در اهواز گفت: اهواز سالهاست با مشکل دفع آبهای سطحی دست و پنجه نرم میکند و اینکار جزو شرح وظایف شهرداریست اما به گفته شهرداران در دوره های مختلف شهرداری توان تامین هزینه ایجاد شبکه دفع آبهای سطحی را ندارد.

وی افزود: اهواز شهر مسطحی است این امر کار و هزینه دفع آبهای سطحی را سنگین میکند؛ دفع آبهای سطحی جز وظایف شهرداری ها است و در مصوبات قانونی امکان چندانی برای کمک دولت به شهرداری‌های کلانشهرها نیست.

شریعتی توضیح داد: بر اساس قانون و مقررات حاکم مجموعه کمک‌هایی که سازمان شهرداریهای کشور می‌تواند به شهرداری ها بکند برای شهرهای با جمعیت های زیر ۲۰ هزار، زیر ۵۰ هزار و زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است و شهرداری های کوچک را حمایت می کند.

وی بیان کرد: در عین حال تامین هزینه ایجاد شبکه دفع آبهای سطحی از توان شهرداری اهواز خارج است در عین حال این مساله باید به نحوی حل شود.

استاندار خوزستان اظهار داشت: وظیفه دفع فاضلاب با آبفا است و از روی اضطرار و به دلیل نبود شبکه جمع آوری و دفع های آبهای سطحی بار این کار بر سیستم فاضلاب عارض می‌شود البته سیستم فاضلاب اهواز هم مشکلات جدی دارد.

وی عنوان کرد: در رابطه با فاضلاب کار اساسی شده است و با پیشنهاد دولت و موافقت مجلس شورای اسلامی و تنفیذ و استجازه مقام معظم رهبری با وجود همه سختی هایی که در بودجه سال ۹۹ بود ایشان کمک کردند و جا دارد صمیمانه و خاضعانه تشکر نمایم ۵۰ میلیون یورو به فاضلاب اهواز اختصاص پیدا کرده است.

شریعتی بیان کرد: قرارگاه خاتم پیمانکار این پروژه شده است و کار در حال شروع است و امیدواریم این اقدامات نقطه آغازی بر این مساله باشد چرا که فاضلاب اهواز حدود ۳۰۰ میلیون یورو هزینه نیاز دارد.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.