کد خبر : 10362
تاریخ انتشار : جمعه ۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

اختصاص ۲ میلیارد تومان برای برق دامداری های گلگیر، ۴ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی و ۱۳ میلیارد تومان برای فرودگاه مسجدسلیمان

اختصاص ۲ میلیارد تومان برای برق دامداری های گلگیر، ۴ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی و ۱۳ میلیارد تومان برای فرودگاه مسجدسلیمان

استاندار خوزستان در نشست بررسی مشکلات شهرستان های مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل عنوان کرد: اختصاص ۲ میلیارد تومان برای برق دامداری های گلگیر، ۴ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی و ۱۳ میلیارد تومان برای فرودگاه مسجدسلیمان / آسفالت ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال استاندار خوزستان در نشست بررسی مشکلات شهرستان های

استاندار خوزستان در نشست بررسی مشکلات شهرستان های مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل عنوان کرد: اختصاص ۲ میلیارد تومان برای برق دامداری های گلگیر، ۴ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی و ۱۳ میلیارد تومان برای فرودگاه مسجدسلیمان / آسفالت ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال

استاندار خوزستان در نشست بررسی مشکلات شهرستان های مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل گفت: دو میلیارد تومان برای برق دامداری های گلگیر، ۴ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی و ۱۳ میلیارد تومان برای فرودگاه مسجدسلیمان اختصاص می یابد همچنین ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال در این ۴ شهرستان آسفالت می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان، نشست بررسی مشکلات شهرستان های مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل فرمانداری مسجدسلیمان برگزار شد.
استاندار خوزستان در این نشست گفت: شهرهای نفت خیز با اکتشاف و بهره برداری از نفت شکوفا شدند و توسعه آن با تکیه بر نفت بوده است. با نزدیکی به پایان این منبع دوران رکود آنها آغاز شده است.
وی افزود: باید تلاش شود اقتصاد و ایجاد ثروت متنوع شود و چندبعدی باشد.
شریعتی بیان کرد: در مسجدسلیمان ساخت و راه اندازی صنایع پتروشیمی در این راستا انجام شده است.
استاندار خوزستان اظهار داشت: خوزستان بیشترین آسیبها را از تحریم ها دیده است چون بسیاری از صنایع بزرگ کشور در خوزستان مستقر بوده و همچنین بخش مهمی از بنادر و مبادلات مرزی در این استان است.
وی عنوان کرد: باید برای کاهش آثار سو این تحریم ها اقتصاد خرد را تقویت کنیم و طرح هایی همچون طرح ۵۵۰ هزار هکتاری از این دست است.
استاندار خوزستان بیان کرد: در خوزستان کل سطح زیر کشت حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار است که ۶۰۰ هزار هکتار به صورت آبیاری مدرن است. باید در کارهای معیشت محور سرمایه گذاری های بیشتری کنیم.
شریعتی اظهار داشت: با وجود اعتبارات خوبی که برای این شهرستانهای مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل اختصاص یافته این شهرستان ها بعضا با فرسودگی و عقب افتادگی در بخش های مختلف مواجه هستند.
وی عنوان کرد: از جمله در زمینه مدارس این فرسودگی وجود دارد که نیاز به توجه بیشتری دارد.
استاندار خوزستان بیان کرد: در زمینه جاده ها و راه ها نیز کم توجهی شده است. برای مسیر میانبر پس از پیگیری فراوان مجوز محیط زیست را گرفتیم که ۴۰ کیلومتر مسیر اهواز مسجدسلیمان را کوتاه تر میکند البته اجرای این پروژه ممکن است چند سال زمان نیاز داشته باشد.
وی عنوان کرد: ۶۰۰ میلیون تومان برای برق دامداری های گلگیر اختصاص میدهیم و ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز در سال آینده تامین خواهیم کرد.
استاندار خوزستان بیان کرد: برای بیمارستان پیگیری های لازم صورت گیرد تا به سرانجام برسد.
شریعتی اظهار داشت:
۴ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی به مسجدسلیمان اختصاص خواهیم داد.
استاندار خوزستان عنوان کرد: ۱۳ میلیارد تومان برای فرودگاه مسجدسلیمان و ۷ میلیارد تومان برای فرودگاه بهبهان اختصاص داده ایم که موافقت نامه این طرح ها پس از پیگیری های لازم و به زودی وارد فاز اجرایی میشود.
شریعتی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته حدود ۷۰۰ کیلومتر جاده روستایی در چهار شهرستان مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل تا پایان سال آسفالت خواهد شد.

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.