آخرین خبرها

وزارت نیرو حق ندارد با تصمیمات غیر کارشناسی کشاورزی خوزستان را در معرض نابودی قرار دهد

وزارت نیرو حق ندارد با تصمیمات غیر کارشناسی کشاورزی خوزستان را در معرض نابودی قرار دهد

وزارت نیرو حق ندارد با تصمیمات غیر کارشناسی کشاورزی خوزستان را در معرض نابودی قرار دهد/تبعات امنیتی و اجتماعی این تصمیم ناصواب متوجه شخص وزیر نیرو خواهد بود

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون تدوین سند جامع آب کشور گفت: متاسفانه وزارت نیرو بر خلاف منافع ملی و با رویکرد یکجانبه گرایانه در پی کاهش حق آبه کشاورزی خوزستان از ۲۲ میلیارد متر مکعب به ۱۰ میلیارد متر مکعب است.

سید کریم حسینی عنوان کرد: نمایندگان و استاندار خوزستان به همراه مدیران استانی سازمان های مرتبط با این بحث شامل سازمان آب و برق، جهاد کشاورزی و محیط زیست هم صدا و با انسجام کامل در حال تلاش هستیم تا با استدلال و بر اساس مستندات علمی و بهره گیری از ابزار قانونی که در اختیار داریم مانع از این اقدام ناصواب و غیر کارشناسی شویم.

نماینده مردم شریف اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی افزود: مصوب شدن این تصمیم غیر کارشناسی از سوی وزارت نیرو عملا کشاورزی و محیط زیست خوزستان را در معرض نابودی قرار می دهد. البته زیان های این اقدام نابخردانه، تامین محصولات کشاورزی کل کشور را با چالش جدی مواجه می نماید.

حسینی بیان کرد: قطعا کاهش حق آبه کشاوری خوزستان موجب از دست رفتن فرصت های شغلی زیادی و افزایش بی‌رویه بیکاری در خوزستان شده و همین امر پیامدهای اجتماعی و امنیتی جدی را برای کشور در پی دارد و ما به عنوان نمایندگان مردم و سربازان این نظام از هم اکنون نسبت به این تصمیم غیر علمی و ناصواب هشدار می دهیم و تبعات آن را متوجه شخص وزیر نیرو می دانیم.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان خاطر نشان کرد: وزارت نیرو نسبت به همه استان ها و تمام مردم کشور تعهد دارد و نباید به بهانه آباد ساختن یک استان، استان دیگر را در معرض نابودی قرار دهد.

 

‍ تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.