آخرین خبرها

یوسفی: اهتمام مجلس برای قطع دست امضا طلایی‌ها با اصلاح قوانین

یوسفی: اهتمام مجلس برای قطع دست امضا طلایی‌ها با اصلاح قوانین

عضو کمیسیون عمران مجلس معتقد است برای رفع موانع تولید باید با اولویت بندی در حوزه تقنین لایه‌های پیچیده قوانین که دست تولیدکننده را بسته و فضا را برای سوء استفاده افراد دارای امضا طلایی باز گذشته را با مدوّن کردن، یکپارچه سازی و اصلاح قوانین دست و پاگیر رفع کنیم.

مجتبی یوسفی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، گفت: مقام معظم رهبری بیش از دو دهه است که شعارهایی را در ابتدای هر سال برای ترسیم خط سیر رشد کشور مطرح می‌کنند که البته این موضوع به معنی تحقق کامل شعار در همان سال نبوده بلکه پایه‌گذاری برای حرکت به سمت اصلاح امور است و در صورت محقق خط سیری برای توسعه کشور خواهد بود.
نماینده مردم شریف اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب را در جهان به عنوان یک رهبر ایدئولوژیک می شناسند؛ افزود: از این رو باید اهتمام جدی برای تحقق شعارهای سال اعلامی از سوی مقام معظم رهبری در میان مسئولان کشور صورت بگیرد، از طرفی بیش از ۱۰ سال است که مقام معظم رهبری شعارهای سال را با محوریت موضوعات اقتصادی و حمایت از تولید صادر می‌کنند که با تحقق آن ارزش پول ملی افزایش یافته و مشکلات اقتصادی کشور نیز کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر قوی شویم، تحریم‌ها و دشمنی استکبار اثرگذار نخواهد بود، عنوان کرد: متاسفانه به دلیل عدم توجه ما به توان و تولید داخلی در سنوات گذشته به ویژه در هشت سال اخیر شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی و بعضاً کمبود آن در سراسر کشور هستیم و این موضوع فرصتی را برای دشمنان جهت لطمه زدن به کشور فراهم کرده است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعار سال ۱۴۰۰ مقام معظم رهبری با سال های گذشته تفاوت معنادار دارد تصریح کرد: رهبر انقلاب طی سه سال گذشته شعارهایی را حول محور تولید داخلی صادر کردند، اما امسال شعار گذشته خود را مضاعف کرده و با ژرف نگری به دلیل عدم تحقق شعارهای سال توسط دولت وارد مصداق شدند و بر پشتیبانی و حمایت از تولید کنندگان تاکید کردند.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان به سختی امورات خود را می‌گذارد؛ برهمین اساس هم باید سال‌های گذشته را نقد سازنده کنیم و اگر فردی کار مثبتی انجام داده مورد تقدیر قرار گرفته و اگر در محلی خطا رخ داده بدون تعصبات بی جا اصلاح کنیم، در غیر این صورت در سال جدید هم توفیقی برای تحقق شعار سال نخواهیم داشت.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز در پایین ترین حد از ارزش پول ملی در تاریخ ۴۰ ساله جمهوری اسلامی ایران قرار داریم، تاکید کرد: طی سال‌های اخیر سرمایه مردم به یک سوم کاهش یافته و فقرا فقیر تر شده اند.
وی گفت: رهبر انقلاب در بخش پایانی صحبت‌های خود به مانع زدایی‌ها در بخش تولید اشاره کردند از این رو نمایندگان مردم در مجلس باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و با اولویت بندی در حوزه تقنین لایه‌های پیچیده قوانین که دست تولیدکننده را بسته و فضا را برای سوء استفاده افراد دارای امضا طلایی باز گذشته را با مدون کردن، یکپارچه‌سازی و اصلاح قوانین دست و پاگیر رفع کنیم.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پیام مقام معظم رهبری در ابتدای سال ۱۴۰۰ می تواند نقشه راه کشور باشد، خاطرنشان کرد: از همین ابتدایی سال همه مسئولان عدم از تصمیم‌گیران دولتی، نمایندگان مجلس و دستگاه قضایی باید با هم‌افزایی به سمت تحقق این فرمایشات حرکت کرده و تنها به برگزاری همایش‌ها، چاپ عناوین در سربرگ‌ها اداری و سخنرانی‌ها اکتفا نکنند؛ چرا که کار به عمل برآید.

‍ تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.