مظلومی: آستانه تحمل مردم پایین آمده/وزیر اقتصاد باید برای کاهش مشکلات معیشتی کاری اساسی کند

مظلومی: آستانه تحمل مردم پایین آمده/وزیر اقتصاد باید برای کاهش مشکلات معیشتی کاری اساسی کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزیر اقتصاد و تیم اقتصادی دولت سیزدهم باید برای عبور از مشکلات اقتصادی کشور برنامه کاربردی داشته باشند چراکه آستانه تحمل مردم پایین آمده و باید برای رفع مشکلات معیشتی آن‌ها کاری اساسی کرد.

محمدطلا مظلومی آبرزگه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اولویت‌هایی که وزرای پیشنهادی نفت، نیرو و اقتصاد دولت سیزدهم باید مدنظر قرار دهند، گفت: تامین برق مورد نیاز برای مصارف خانگی، صنعتی و تجاری و عبور از بحران پیش آمده، باید اولویت نخست وزیر نیرو باشد، همچنین وزیر نیرو باید با توجه به تنش آبی که کشور سال‌ها با آن در گیر است برنامه مناسب کوتاه مدت و بلند مدت برای عبور از این تنش و تامین و توزیع آب ارائه دهد.

نماینده مردم شریف بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعمیرات و اورهال کردن نیروگاه‌های موجود می‌تواند در کوتاه مدت بخشی از معضل کمبود برق را جبران کند به وزیر پیشنهادی نیرو توصیه کرد این مهم را به جد مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان اینکه احتمالا در زمستان پیش‌رو در تامین، انتقال و توزیع گاز با مشکل رو به رو خواهیم شد، افزود: وزیر نفت دولت سیزدهم باید بیش از هر اقدام دیگری و البته قبل از فرا رسیدن فصل سرما تمهیدات لازم را برای تامین گاز مورد نیاز مصارف خانگی، صنایع و نیروگاه‌ها بی‌اندیشد چراکه این مهم بزرگترین چالش پیش‌روی این فرد است.

مظلومی با اعتقاد به اینکه وزیر نفت می‌تواند نقش محوری در کشور ایفا کند چراکه نفت ظرفیت بالای در تولید ثروت دارد، بیان کرد: درواقع با افزایش این ظرفیت، فاصله گرفتن از خام‌فروشی و گسترش پالایشگاه‌ها می‌توان برای کشور درآمد و اشتغال ایجاد کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسائل معیشتی مردم، تورم، گرانی و وضعیت نابسامان بورس نارضایتی‌های بسیاری در جامعه ایجاد کرده است، اظهار کرد: وزیر اقتصاد و تیم اقتصادی دولت نیز باید نسبت به این شرایط آگاه بوده و برای عبور از این مشکلات برنامه کاربردی داشته باشند چراکه آستانه تحمل مردم پایین آمده و باید برای رفع مشکلات معیشتی آن‌ها کاری اساسی کرد.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *