کد خبر : 11887
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱

سخنان سید کریم حسینی، در آئین تکریم و معارفه استاندار خوزستان

سخنان سید کریم حسینی، در آئین تکریم و معارفه استاندار خوزستان

سخنان سید کریم حسینی، در آئین تکریم و معارفه استاندار خوزستان: قطعا خوزستان با انباشت مشکلات و عقب ماندگی هایی که طی سال های گذشته ایجاد شد، نیاز به حضور میدانی و فعالیت های گسترده و میدان خدمت دارد؛ البته مدیران میدانی، سالم و کارآمد باید در کنار استاندار حضور داشته باشند. وی با اشاره

سخنان سید کریم حسینی، در آئین تکریم و معارفه استاندار خوزستان:
قطعا خوزستان با انباشت مشکلات و عقب ماندگی هایی که طی سال های گذشته ایجاد شد، نیاز به حضور میدانی و فعالیت های گسترده و میدان خدمت دارد؛ البته مدیران میدانی، سالم و کارآمد باید در کنار استاندار حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان خوزستان در انتخاب مدیران دخالت نمی کنند، افزود: البته باید مدیران کارآمد و خدوم در استان باشند؛ وظیفه نمایندگان مجلس است که وقتی ببینند مدیری کارآمد است آن را تقویت کنند.

مدیران غیرهمسو در دولت داشتیم ولی همراهی شد، پس انسجام و همدلی نمایندگان وجود دارد و القای عدم همسویی نمایندگان صحت ندارد و حداکثر همراهی و همگرایی را دارند و به دنبال تقویت مدیران خدوم هستند.
برای جذب سرمایه گذار و حضور سرمایه گذاران در خوزستان باید در یک بازه زمانی حداقل پنج تا ۱۰ ساله معافیت مالی تعیین و این مطلب را برای مرکز نهادینه کنیم که برای تحقق توسعه خوزستان باید این معافیت مالیاتی مدنظر باشد.
سهم خوزستان از سه درصد نفت یعنی هیچ و باید بتوانیم آن مطلبی که ۲٫۲ میلیارد یورو را برای توسعه پنج ساله در خوزستان آن هم در موارد خاص مثل آب به صورت واقعی تثبیت شود تا خوزستان کمی جلوتر حرکت کند چون استان نیاز به رسیدن به نقطه پیشرفت معادل استان های دیگر دارد.
صندوق توسعه استانی باید به تبعیت از صندوق توسعه ملی درخوزستان تشکیل و منابع و مصارف آن هم مشخص باشد تا بخشی از مسیر توسعه راحت تر طی شود.
درخصوص بحث آب نمی خواستیم از انتقال آب صحبت کنیم ولی روز گذشته سازمان محیط زیست کشور یک طرح ظالمانه، غیرمنطقی و غیرکارشناسی به اسم طرح ونک سولگان را برای صدور مجوز بررسی کرد که کار آن به مراحل آخر رسیده است.
با تأکید بر اینکه اگر این طرح به مراحل اجرا برسد، عزم و اراده نمایندگان خوزستان اولین استیضاح را برای وزیر نیرو انجام می دهند، هشدار داد: به رئیس جمهور و همچنین وزیر کشور به عنوان وزیر ارشد اعلام می کنم تا زمانی که بحث انتقال آب در دولت ها مطرح باشد، مردم خوزستان ناراضی هستند؛ نباید بگذارید که اولین استیضاح نمایندگان مجلس شورای اسلامی به اسم وزیر نیرو تمام شود.

 

تقنین عدالت پایگاه خبری حوزه مجلس شورای اسلامی و استان خوزستان

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.