آخرین خبرها

شوشتر در یک ماه اخیر جهش قابل توجهی در واکسیناسیون داشته/ موج بعدی کرونا ممکن است در آبان ماه باشد

شوشتر در یک ماه اخیر جهش قابل توجهی در واکسیناسیون داشته/ موج بعدی کرونا ممکن است در آبان ماه باشد

دکتر سید محمد علوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و رییس مرکز بهداشت استان، در نشست هم‌اندیشی اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا که با تکیه بر مسئله واکسیناسیون و با حضور دکتر محمد اسماعیل مطلق، مشاور معاون وزیر بهداشت در امور کاهش خطر بلایا، رییس و سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر، مدیران مرکز بهداشت و درمان گتوند و جمعی دیگر از کارکنان حوزه سلامت برگزار شد گفت: از یک ماه پیش تا کنون، آمار واکسیناسیون کرونا در شوشتر جهش قابل توجهی داشته است.

به گزارش وبدا شوشتر،
دکتر علوی افزود: از آنجا که پیش‌بینی می‌شود در آبان ماه موج بعدی کرونا شکل بگیرد، میزان مرگ و میر در افرادی که تا آن زمان واکسینه نشده باشند، افزایش پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: افرادی که هر ۲ دوز واکسن را تا آن زمان دریافت کرده باشند در برابر این ویروس در حد بالایی مصون هستند و چنانچه به این ویروس مبتلا شوند، درصد درگیری آنها خفیف خواهد بود و مرگ و میر در میان آنان کاهش قابل ملاحظه خواهد یافت.

رییس مرکز بهداشت استان ادامه داد: تنها راه جلوگیری از موج بعدی کرونا پوشش کامل واکسیناسیون، تزریق هر دو دوز، بسیج همه نیروها، نظارت بر اماکن و اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی در پایان با اشاره به اهمیت و توفیقاتی که در طرح مراقبتی، حمایتی و نظارتی شهید سلیمانی کسب شده است، افزود: از جمله یکی ازبهترین راه‌های ممکن جهت جلوگیری از موج بعدی کرونا، طرح سردار سلیمانی است که با همدل و هم قسم شدن نیروهای بسیجی و کادر بهداشت و درمان می‌توان افراد مبتلا به ویروس کرونا را شناخت و هم تحت درمان قرار داد تا موجب انتقال ویروس به دیگر اعضای جامعه نشوند.

خطرات بلایای احتمالی شهرستان شوشتر کارشناسی و جهت رفع آن اقدام شود

دکتر محمد اسماعیل مطلق، مشاور معاون وزیر بهداشت در امور کاهش خطر بلایا نیز در این نشست گفت: هرگاه مخاطرات و بلایا پیش‌بینی نشود و برای کاهش آسیب‌های آن اقدام نشود، تاثیرات مخربی را شاهد هستیم که از آن جمله مرگ بیش از ۲۶ هزار نفر از هموطنانمان در زلزله بم قابل ذکر است.

وی افزود: در شهرستان شوشتر نیز باید خطرات بلایای احتمالی شهرستان کارشناسی و جهت رفع آن اقدام شود چرا که پیشگیری مقدم بر درمان است و نباید تصور کرد که هیچ‌گاه بلایا به‌سمت ما نمی‌آید.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *